Ave Külter
Autor: Erakogu

Müüja ametist unistanud matemaatikaõpetaja Vaadatud 4032 korda

- Personaalia

Ave Külter töötab Elva Gümnaasiumis juba kolmandat aastat, samal ajal on ta ka Puhja põhikoolis matemaatikaõpetaja.

1. Kuidas iseloomustaksite end kolme sõnaga?

Positiivne, aktivist, seltskondlik.

2. Millega meeldib teile vabal ajal tegeda? Mis on teie hobid?

Tantsimine, laulmine, loogikamõistatused, näitering ja kõik muu, mille jaoks vähegi aega jääb.

3. Mis  raamat  on teie lemmik ja miks?

Ma pole ausalt öeldes ammu ühtegi raamatut lugenud, vaba aega lihtsalt pole. Viimasel ajal loen rohkem matemaatikaõpikuid ja lasteraamatuid.

4. Kas teie unistus lapsepõlves oli saada õpetajaks? Kui ei, siis kelleks soovisite saada ja miks te ei viinud enda unistus täide?

Soovisin väiksena saada müüjaks, sest mu ema oli müüja. Aga ema ütles alati, et see pole üldse hea amet. Õpetajaks hakkasin ma juhuse tõttu. Kooli ajal oli minu lemmikaine matemaatika, sest seal pidi väga vähe pähe õppima. Läksin õppima matemaatika teaduskonda informaatikat, sest matemaatikasse võeti väga vähe õpilasi tasuta kohale vastu. Informaatika ikkagi ei sobinud mulle, nii läksingi magistrisse matemaatikaõpetajaks õppima.

5. Kirjeldage üht huvitavat seika, mis tunnis juhtunud?

Minu jaoks on peaaegu iga tund huvitav, sest saan töötada koos toredate noortega. Võibolla kõige rohkem on meeles praeguse 12. klassi õpilaste üllatus minu eelmisel sünnipäeval, kui nad kinkisid tunni alguses mulle enda joonistatud sünnipäevakaardi ning  kohvi ja šokolaadi.

6. Kuidas te näete ennast viieteistkümne aasta pärast?

Nii kaugele on väga raske ette mõelda, olen rohkem hetkes elaja. Arvan, et olen ikka sama rõõmus ja aktiivne pensionär.

7. Kuidas ja kus kohtusite teie oma hetkese elukaaslasega?

Kord ammu jaanipäeval hääletasime sõbrannaga tee ääres ja sattusime auto peale, mille autojuht oli minu praegune mees.

8. Millistes koolides olete omandanud hariduse?

Olen lõpetanud 12. klassi Puhja Gümnaasiumis. Siis õppisin sekretär-raamatupidajaks Tartu Kutsehariduskeskuses. Peale seda omandasin Tartu Ülikoolis informaatika bakalaureusekraadi ning magistrikraad on mul matemaatika- ja informaatikaõpetaja erialal.

9. Miks otsustasite ühineda sotsiaaldemokraatliku erakonnaga?

Ma küll ei kuulu sotsiaaldemokraatlikku erakonda, vaid kandideerin nende nimekirjas. Liitusin nendega, kuna sinna kuuluvad sama positiivsed ja aktiivsed inimesed nagu mina. Lisaks tundsin, et nendega koos suudame midagi muuta.

10. Milliseid soovitusi annaksite teie noortele?

Olge positiivsed ja aktiivsed, kasutage ära iga võimalust. Püüelge oma eesmärkide poole ja püüdke anda endast alati 100% .