Klassilood 2020/2021

4B keeglit mängimas

Asi sai alguse sellest, et olime kevadel andnud sisse taotluse aktiivse klassi nimele. Sel ajal olime juba distantsõppel olnud ja ees terendas veel distantsõppe aega. Olme juba unustanud oma taotluse. Seda suurem oli üllatus, kui saime nüüd  Aktiivse klassi diplomi ja kommikoti. Kommid pistsime nahka, diplomi kinnitasime klassiseinale. Ega me nüüd diplomile kirjutatut eriti uurinud...

Ühel hetkel vaatasime diplomile kirjutatu siiski üle ja saime teistkordse üllatuse osaliseks - sinna oli kirjutatud, et klass saab  30€ klassi tegemiste rahastamiseks. Sõnastus oli küll pisut teine, kuid sisu sellest ei muutunud. No ja siis hakkasid mõtted tööle. Raha on ju tarvis ära kulutada. Otsustasime minna keeglit mängima. Rahastasime oma käigu nii, et osa rahast ise ja osa preemiasummast. Olime väga rahul.  Broneerisime reedeks (6. nov.) keeglisaali aja ja nii me siis keeglit mängima läksimegi. Poolteisest tunnist piisas täiesti.

Meile anti 4 mängurada, 2-le rajale 4-ne seltskond, kahele viiene seltskond. Sai võidu peale mängitud, naabermeeskonnale "pähe tehtud" ja ise "pähe saadud". Vabalt ilma võistluseta mängitud. Friikaid söödud, coca colat ja maitsevett joodud. Nii see poolteist tundi otsa saigi. Oli igavesti tore koos oma klassiga niimoodi olla.

Tekst ja fotod Külli Korol

1B Lemmikloomatunnis

1B klassi õpilased käisid Tartu Loodusmajas õppimas. Saadi teada, kes on lemmikloomad ja kes on koduloomad. Missugune vahe neil on. Saadi kilpkonnabasseini juures teada, kes on kilpkonn, et tal ongi kilp peal ja ta ei saa seda seljast võtta, nagu multifilmis. Mida kilpkonn sööb, kui vanaks elab jne.

Lemmikloomaprogrammis kohtusid lapsed küüliku, laborirottide, tšintšiljade, deegude, kilpkonnade, sisiprussakate, viirpapagoide ja paljude teiste lemmikloomadega. Said  teada, kes on lemmikloomad, millised on nende harjumused ja vajadused. Said teada, kuidas hoolitseda erinevate loomade eest, õppisid loomi vaatlema ja kirjeldama. Mõnele loomale sai pai teha ja mõnele süüa anda.

Oli üks väga tore õppekäik!

Fotod ja tekst Külli Korol.

1B taluloomadel külas

1B klassi õpilased  käisid 23.septembril Metsa talus taluloomadel külas. Esimesena tuli lapsi tervitama vahva kits, kes üldse aias ei püsinud. Muudkui hüppas üle aia ja arvas ilmselt, et ta on koer. Tema oli alati igal pool esimene. Koerad ei saanud jaolegi.

Kohtusime erinevate taluloomadega - lammaste, hobuse, poni ja lehmaga. Saime neile loomadele leiba anda ja neid silitada.

Veel nägime erinevaid kanatõuge - tuti ja karvaste jalgadega kanu, suurte rõngaskannustega kukke, hane, vutte, kääbusvutte, kes olid juskui alles tibupojad, tegelikult aga täiskasvanud. Sai silitada kasse ja koeri. Saime proovida, kuidas on lehma lüpsta. Seda siis lüpsisimulaatori abil. No oli päris raske. Nägime, kus kanad elavad ja kuhu nad munevad. Ja veel palju palju muud põnevat.

Oli üks väga väga tore päev!

Fotod ja tekst Külli Korol

4B Mesikäpajookul

4B osales esmakordselt Mesikäpajooksul. Oli nii vahva olla kogu selle kollasärklaste hulga sees. Lisaks veel pingevaba jooks. Igaüks andis endast parima, kuid tegi seda pingevabalt. Oluline polnud ju võit, vaid osavõtt.

Oma klassi eest olid väljas Martin Einstein, Kristo Anderson, Rasmus Raudik, Romel Remmel, Mirell Hunt, Greete Sinilill, Säde-Ly Lille ja Gerda-Grete Mägi.

Tekst ja foto Külli Korol.

4B Viljandis teatris

13. oktoobril külastasime Ugala teatrit. Vaatasime etendust "Piruka magus põhi". Tegu oli krimilooga noortele. Pidime juba aprillikuu seda etendust vaatama minema, kuid corona-viirus tegi oma töö ning nii me ei saanudki etendusele. Nüüd saime uued piletid ja võimaluse etendus ära vaadata.

11aastane Flavia de Luce leiab oma koduaiast hingevaakuva mehe. Kes see mees on? Ja miks ta just Flavia kurgipeenras oma otsa leidis? Mõrva peamiseks kahtlusaluseks saab maja peremees kolonel de Luce, kuid Flavia ei usu oma isa süüd ja asub juhtumit ise lahendama. Siit saab alguse ohtlik ning üllatusterohke teekond, mille käigus tulevad ilmsiks saladused nii mõnegi tegelase minevikust. See on lugu eneseületamisest ja kasvamisest, keemiast ja filateeliast. Aga ka julmusest, argusest ja egoismist. Taavi Tõnissoni lavastatud ja Marion Unduski kujundatud lavastuses on palju leidlikke ja ootamatuid lahendusi. Lavalugu pakub rohkelt põnevust, aga kindlasti ka omajagu nalja.

Lavastus põhineb Kanada autori Alan Bradley raamatul “Piruka magus põhi”, mis on osutunud menukaks kogu maailmas – seda on tõlgitud 31 keelde ja see on võitnud arvukalt auhindu. Raamat on esimene teos Flavia de Luce’i sarjast, kus praeguseks on ilmunud 11 osa. Eesti keelde on tõlgitud ka sarja teine raamat „Mõrv ei ole lapsemäng“.

Tegu oli väga põneva ja huvitava etendusega.

Etenduse tutvustus ja foto Ugala teatri kodulehelt.