Klassilood 2019/2020

5.c klass käis Ahhaas

15. jaanuaril käis 5.c klass Teaduskeskuses Ahhaa, et osaleda õppeprogrammis "Vesi".

Õppepäev kestis terve koolipäeva. Lapsed osalesid erinevates töötubades, kus said ammutada uusi tarkusi ning täita palju erinevaid töölehti.

Päeva lõppedes said lapsed ka omal käel Ahhaas ringi vaadata.

Autor:

4.c klass omandas uusi oskusi Elva valla pillipäeval

11. veebruaril osales 4.c klass Elva valla pillipäeval Konguta Koolis, kus meil oli võimalus osaleda kolmes erinevas õpitoas. Päev lõppes pea 1,5 tunnise kontserdiga, kus iga õpituba sai näidata hommikupoolikul kolme tunni jooksul õpitud oskusi. Oli igati vahva ja põnev päev täis muusikat, teatrit, robomuusikat  ja lihtsalt sõbraga suhtlemist ning üksteise abistamist pilliõppes ja pillide meisterdamises. Mõned lapsed olid kaasa võtnud oma isiklikud pillid, teised said kasutada õpitubades pakutavaid instrumente.

Suur tänu meie muusikaõpetaja Ehtelile, kes meile selle suurepärase võimaluse pakkus -  viibida üks koolipäev klassiga koos ja teha ise kogu päev muusikat ja lõpuks ka laval üksteisele esineda. Oleme nüüd jälle uute teadmiste, oskuste ja kogemuste võrra rikkamad.
Fotod ja videod Elva valla pillipäev 2020

Kõik pillipäeval osalejad said kiidukirjad ja külmkapimagnetid.

3b ja 3c Ahhaas õppimas

Reedel, 31.jaanuaril käisid 3.b ja 3.c klassi õpilased Ahhaa keskuses õppimas. Teemaks "Elekter".

Üleriided nagisse riputatud, käepaelad randme ümber ja saimegi oma õppepäeva alustada. Kõigepealt lektooriumisse. Lapsed jagati kolme-neljastesse rühmadesse. Iga rühm sai mapi, kus vahel päevaplaan ja kõik muu asjakohane. Igale rühmale valiti ka juht. Kokku sai 11 rühma.

Kui see tehtud, siis  jaguneti pooleks. Pool rühmadest läksid õppeklassi, teine pool teaduskeskuse ekspositsioonide ossa. Õppeklassis tuli rühmadel puuviljst elektrit teha ja kartulist elektrit teha ja muudki taolist. Sekka kuulata ka juhendaja juttu.

Iga rühm sai oma ülesanded kätte ja nii mindigi keskuse erinevatesse saalidesse ülesandeid täitma. Kui ülesanne täidetud, siis tuli tagasi uue ülesande järgi minna.

Nii vahva oli jälgida, kuidas grupid töötasid. Lahendasid erinevaid ülesandeid ja kõik grupiliikmed said tegutseda. Seejärel vahetati pooli. Need, kes enne ekspositsioonisaalides toimetasid, läksid nüüd lektooriumisse, Teised ekspositsioonisaalidesse ülesandeid täitma. Vahepeale jäi ka söögipaus. Pausi lõpuosas sai ka pisut Ahhaas ringi vaadata.

Ja oligi kätte jõudnud aeg teadusteatri etenduse jälgimiseks.

Kogu galeriid Ahhaa-päevast saab näha  SIIT

Teks ja fotod: Külli Korol

5.c klassi jõulupidu

Kolmapäeval, 18. detsembril pidas 5.c klass jõulupidu.

Peo kõige oodatum hetk saabus siis, kui kõik pidid oma kingipaki välja lunastama. Selleks pidid lapsed lugema luuletuse, laulma või tantsima. Sel korral olid kõik valinud luuletuse lugemise.

Õhtu jooksul mängisime erinevaid mänge, sõime-jõime ning veetsime lihtsalt toredasti koos aega.

Autor: Ilme Mõttus

5.c klass heategevuslikul jõululaadal

Kolmapäeval, 11. detsembril toimus Elva keskväljakul meie kooli jõululaat, kus osalesid ka 5.c klassi tüdrukud.

Tüdrukud müüsid enda valmistatud maiustusi ning jõulukaarte.

Autor: Ilme Mõttus