Klassilood 2019/2020

5.c klass käis õppekäigul Enicsis

21. novembril käis 5.c klass õppekäigul ettevõttes Enics.

Alguses räägiti meile ettevõtte ajaloost ning sellest, mida seal toodetakse ning, kus neid tooteid kasutatakse. Seejärel suundusime giidide seltsis tootmishoonesse, kus näidati kogu tootmisprotsessi. Aga enne tootmisalale minekut pidid kõik endale külaliste jaoks mõeldud sinised kitlid selga panema ning jalanõude alla kleepima ühed ribad, mis aitavad ära hoida staatilist elektrit.

Õppekäigu aitas organiseerida Karolini ema. Aitäh, lastel oli väga põnev!

Autor: Ilme Mõttus

5.c klass käis teatris

29. oktoobril käis 5.c klass teatris Vanemuine vaatamas etendust "Kaunitar ja koletis".

Saime kuulata ilusat muusikat, imetleda huvitavat lavakujundust ja värvikirevaid kostüüme. Vaadata põnavat mängu valgusega ning nautida kaasahaaravat muinasjuttu suurepäraste näitlejate esituses.

Autor: Ilme Mõttus

3b ja 3c kontserdil Soleo. Music in Motion.

3b ja 3c klassi õpilased käisid 20. novembril Vanemuise Kontserdisaalis vaatamas-kuulamas lastekontserti Soleo. Music in Motion.

Kontsert toimus laste ja noorte muusikafestivali raames. See oli kaasahaarav ning meeleolukas kehapillide sõu Prantsusmaalt!
Laval oli kolm noort artisti, kes on korraga nii heliloojad kui ka multi-instrumentalistid. Kokku said keharütmid, võnked, erilised kõlad, klahvpillid ja kitarrid, millele lisandus meeletust ja huumorit. See oli dramatiseeritud muusikaline etendus, kus kohtusid muusika ja liikumine, naer ja uskumatud imed.

Jäime väga rahule. Lavaltoimuv oli uudne, põnev ja huvitav. Hoidis kogu aja tähelepanu. Lõpuosas aga said kõik lapsed  näitlejate juhtimisel katsetada kehapillide võimalusi enda keha peal. Said teha hääleharjutusi, laulda näitlejatega kaasa. Ja kõik saalisolijad tegidki kaasa. Mis veel huvitav - näitlejad olid ju prantslased. Rääkisid prantsuse ja inglise keeles. Ning kõik lapsed said aru, mida mingil hetkel teha tuli. Ja kõik nautisid tegevust.

Ekraanitõmmis videost:

Tekst:  Külli Korol

4.c klassi esimene klassiõhtu

Veerandi viimasel päeval oli meie klassi esimene klassiõhtu, kus kohal olid kõik õpilased. Ettevalmistusi hakkasime tegema juba kaks nädalat varem. Meil oli olemas klassiõhtu kava ja vastutavad õpilased. Igal õpilasel oli oma ülesanne - ühed mõtlesid välja mängud ja viktoriiniküsimused, poisid valisid õhtuks muusikapalad. Kõik õpilased olid ühislauale kaasa toonud omavalmistatud suupisted ja joogid.

Mängisime erinevaid võistlus- ja liikumismänge nii klassiruumis kui võimlas, toimus ka kendamavõistlus. Meie klassiõhtul oli ka väga huvitav viktoriin, kõik said diplomid ja auhinnad. Klassiõhtu lõppes ühistantsuga.

Tekst ja fotod: Evelin Toom

2.a tunnis koos Sissi Nylia Benitaga

E-KÜLALISTUND – KOHTUME ÜHISES VIRTUAALSES KLASSIRUUMIS                              2. a klassi õpilased said ülevaate, milline näeb välja laulja tööpäev. Virtuaalses klassiruumis tutvusid õpilased  Sissi Nylia Benitaga.

Sissi saavutas saates Eesti otsib superstaari seitsmendal hooajal teise koha. Võistlusel Eesti Laul 2019 osales ta lauluga "Strong," mis pälvis 4.koha. E-külalistunnis rääkis külalisõpetaja oma tööpäevast ja tegevustest. Samuti selgitas noor laulja, milliseid koolist saadud teadmisi ta täna oma töös kasutab.

Hiljem said õpilased  esitada küsimusi. Oli põnev tund !

A. Puusaag