100 Head Tegu

28. Heategevuslik sõbrapäeva kohvik

Veebruarikuu tegijateks said seekord 3.d klass ja nende klassijuhataja Karmen Luik oma heategevusliku sõbrapäeva kohviku tegemisega. Heategu paistab kaugele ja mõjutab palusid. Aitäh Teile!

27. Elva Gümnaasium tänab kõiki toetajaid!

23. - 26. Jõululaadal saadud tuluga aidati mitmeid abivajajaid

Jõulud on märkamise, andmise ja lähedastega koosolemise aeg. Seetõttu kutsus Elva Gümnaasium üles klasse ja peresid maitsvaid küpsetisi valmistama või põnevaid käsitöötooteid meisterdama ehk tegema ettevalmistusi iga-aastaseks juba traditsiooniks saanud heategevuslikule jõululaadale. Rõõm on tõdeda, et Elva Gümnaasiumi suur pere on ühtehoidev, toetav ja tegus. Sel aastal toimus 1.-12. klasside ühine jõululaat vastvalminud Elva Kultuurikeskuse esisel alal. Jõululaadale tuli nii palju müüjaid, et kõigile oli raske kohta leida. Õnneks see kedagi ei heidutanud ja kõik leidsid kiirelt sobiva müügikoha. Veel suurem hulk inimesi oli tulnud laadale ostma või lihtsalt uudistama.

1.-6. klasside jõululaada heategevuslik eesmärk oli koguda raha Tartu maantee koolimaja juurde rajatava liikumispargi rajamiseks. Kuigi meie 1.-6. klassi õpilasaktiiv liikumispargi idee võitis Elva valla Kaasava eelarve ideekonkursil 15 000 eurot madalseiklusraja rajamiseks, soovivad õpilased pargis näha veel kiikesid, kabelauda, maa sees paiknevaid batuute ja võrkpalliplatsi. Viimaseid aga kahjuks Kaasava eelarve summa ei kata. Kokku annetati 1836 eurot. Sellest summast 192 eurot tuli õnneloosi müügist, mida toetasid Elva Gümnaasiumi lapsevanemad tuues selleks pakikesi (iga I ja II kooliastme klass tõi vähemalt ühe paki klassi kohta), Elva Büroo Pluss kauplus kolme 10 eurose ja Elva Keegel ühe 30 eurose kinkekaardiga. Samuti panustasid õpetajad 222 euroga osaledes direktsiooni poolt korraldatud heategevuslikul oksjonil "Põrsas kotis".

7. - 12. klassid kogusid annetusena 384,81 eurot. Eelmisel aastal kõige suurema summa annetanud klassi õpilased said õiguse otsustada, millist organisatsiooni sel aastal toetatakse. 8.c klassi õpilased otsustasid, et soovivad panustada ülemaailmsesse heategevuslikku projekti, mille eesmärk on istutada puid. Projekt on alguse saanud youtube'i suunamudijatest, kes koguvad annetusi 20 miljoni puu istutamiseks. Puude istutamist alustatakse jaanuaris 2020 ja eesmärk on kõik 20 miljonit puud maasse saada hiljemalt detsembriks 2022. Kampaania raames soovitakse puid istutada kõikidele kontinentidele v.a Antaktika. Puude valikul peetakse kindlasti silmas, et istutatud saaksid ikka kohalikud liigid, mis sobivad vastavasse kliimasse.

Kolmandaks heategevuslikuks suunaks jõululaadal oli toetada noormeest, kes soovis Elva Perekodule kinkida 150*100 cm suurusel fotolõuendil perepildi seal elavate lastega. Laadal oli kogumiskast selgitusega, milleks annetatud raha kasutatakse. Selleks annetati 20 eurot.

Aitäh kõikidele toredatele inimestele, kes on nõus aitama ja kes märkasid ja toetasid.

Kõik, kes soovivad panustada Tartu mnt koolimaja taha parki loodavasse liikumisparki, saavad seda teha kandes oma osaluse Elva valla kontole EE061010102018797002, märksõnaks on liikumispark.

Jõululaada video https://www.youtube.com/watch?v=IS_SKja04vc autor Elva Gümnaasiumi 9. klassi õpilane Martin Otsing.

Autor:

22. Heategu jõulukingi asemel

Juba neljandat aastat osaleb 5.a klass heategevuslikus projektis „Andja süda teeb kingi kalliks ja hinnaliseks!”, mille eesmärk on väikese magusaga meeles pidada valla hooldekodudes elavaid memmesid – taatisid.

Minul, kui klassijuhatajal , on hea meel, et üha enam hindavad lapsed andmisrõõmu.

Päeval, mil olin ametis kingiloosi sedelite lõikamisega, tegi Eike Marii ettepaneku loobuda loosipakkidest ja annetada kingiraha. Panime ettepaneku hääletamisele ja klassi nõusolekul loobusime loosipakkidest.

Kuna ettepanek heategevuseks tuli lastelt, siis otsustasime ühiselt, et toetame oma heateoga samuti lapsi. Meie klassi õpilaste, nende vanemate ja klassijuhataja panuseks kogunes 180€, mille annetasime Vähihaigete Laste Vanemate Liidule.

5.a klassijuhataja A. Puusaag

21. Andja süda teeb kingi kalliks ja hinnaliseks!

Neli aastat tagasi, ühel ilusal lumisel detsembripäeval, peale emakeele tundi, mille teemaks oli headus ja üksteise märkamine, tulid praegused 5.a ja 6.a klassi õpilased koos õpetajate Pille ja Anneliga mõttele teha väike heategu memmedele ja taatidele, keda me keegi ei tunne ja kes veedavad oma vanaduspäevi Elva valla hooldekodudes. Mis teeb argipäeva ja jõuluõhtu kodusemaks, kui mitte üks magus suutäis, mis kingitud südamesoojuse ja heade mõtetega. Tänaseks on heategevusprojektiga liitunud ka õpetajate 2.a ja 3.a klass.

Meie rõõmuks, vähemalt need neli klassi, on keset jõulueelset ostusaginat kogenud, et siiras rõõm peitub hoopis väikestes asjades ehk andmisrõõm on teinekord suurem, kui saamisrõõm.

Täname kõiki annetajaid ja edastame hooldekodude elanike siira tänu!

2.a ja 5.a klassijuhataja A. Puusaag ja 3.a ja 6.a klassijuhataja P. Rebane