Esimene õpilasvahetus edukalt läbi! Vaadatud 5558 korda

15. detsember 2014

Terve eelmise nädala oli Elva Gümnaasiumi 7.A klassis vahetusõpilaseks Jelizaveta, kes saabus meile Kohtla-Järve Tammiku Põhikoolist. Reedel, kui vahetusnädal lõppes, tegime Jelizavetaga juttu sellest, kuidas kogu õpilasvahetus sujus.

Jelizaveta rääkis, et valis vahetuskooliks Elva kooli, kuna soovis eesti keelt praktiseerida. Elvasse saabus ta juba pühapäeva õhtul ning isegi õhtupimeduses näis linn kena ja loodusrikas. Lisaks kaunile loodusele meeldib talle Elva linna juures meie noortekeskus ning Arbi järv.
Koolimaja tundub Jelizavetale nagu ikka, lihtsalt kogu info on eestikeelne. Koolitundidest meeldisid talle kõige enam vene keel, sest see oli hästi lihtne, ning eesti keel, sest sealt sai juurde palju teadmisi. Tundidest sai ta enam-vähem aru, aga raske oli õpetaja küsimustele vastata ning eesti keeles kiiresti kirjutada.
Klassikaaslased olid toredad, 7.A klass meeldis talle väga. Rohkem sai suheldud tüdrukutega ning klass võttis ta kiirseti omaks.

Kui uurisin, mis Jelizaveta arvates kogu õpilasvahetuse juures kõige keerulisem oli, arvas ta, et just eestikeelses keskkonnas viibimine, kuid tänu teda majutanud perekonnale tuli ta ilusti toime. Majutav perekond meeldis talle väga- mängiti ning suheldi palju, pere oli talle igati toeks.

Koju läheb Jelizaveta heade mõtete ja tunnetega- ta ootab juba pikkisilmi, et näeks oma vanemaid ja vanaema ning räägib neile peamiselt sellest, kuidas ta loodusrikkas Elva linnas eesti keelt harjutada sai.

Siinkohal avaldab Elva Gümnaasium tänu Jelizavetale, et ta õpilasvahetusega just Elvasse tuli, Jelizavetat majutanud Sascya Assakule 7.A klassist ning tema igati abivalmile emale Annely Assak-Mägipõllule.