Isetegemise tööpäev Vaadatud 557 korda

26. november 2014

25.novembri olid algklasside õpetajad korraldanud oma õplastele teistsuguse õppepäevana. Kuna see päev on teada meie rahvakalendrist kadripäevana, siis otsustati ka see koolipäev mööda saata lõbusaid tegevusi tehes.

Hommik algas kõigile koos aulas, kus kadriemad tutvustasid natuke kadrikombeid, söödi ühiselt kamakäkki ja valiti igast klassist kõige kadrilikumaks kostümeeritud laps.

Järgneva kolme tunni jooksul said lapsed osaleda üheksas töötoas. Õpetajad olid ettevalmistanud tegevused nii liikumisele kui ka käelisele tegevusele. Tööd olid valitud lastele jõukohased, et vähese selgitamisega saaksid kõik kenasti hakkama.

Suurt populaarsust omasid mängude- ja arvutitöötoad, kus lapsed käisid kohe mitmel korral. Käelisteks tegevusteks pakuti joonistamist, meisterdati maske,näpunukke,käpiknukke,jõuluootuse kella. Käelised tegevused meeldisid lastele niivõrd, et ka pärast päeva lõppu tuldi veel õpetajaid tänama.

Natuke suuremat mõttetegevust vajas tangrami kokkuseadmine, mis oligi heaks puhkepausiks töötubade vahel siblimisele.

Eriti salapäraseks osutus töötuba nimega „Disainistuudio”. Selles tegevuses oli tunda juba lähenevate jõulude siginat-saginat.

Lapsed jäid päevaga väga rahule ja pidevalt kostus küsimusi, et kuna järgmine selline päev tuleb. Õpetajad olid uhked, et õpilased said ise töötubade vahel liiklemisega hakkama ning tööd, mida lapsed päeva lõpuks ette näitasid olid enamjaolt korralikult ja kenasti tehtud.