Nelja-viielisi õpilasi on Elva koolis nii palju, et tänukirjade jagamisel tekkis lausa järjekord. Õpilasi tunnustasid direktor Tarmo Post ja õppejuht Ele Vool. Edukas kooliaasta sai läbi
17. juuni 2019Vaadatud 1145 korda

Autor: Milvi Kapaun

Elva gümnaasium tunnustas tublisid õpilasi, tegusaid õpetajaid ja lapsevanemaid üleminekuklasside lõpuaktusel 11. juunil lauluväljakul.

Milvi Kapaun, Elva Postipoiss 8. juuni 2019

Kui koolipere ja külalised teisipäeva hommikul kella kümneks Elva lauluväljakule pidulikule sündmusele kogunesid, oli ilm pilvine ning taevast pudenes vihmapisaraid. Kooli õpilaspere mahutati aga kenasti vihma eest laululava kaitsva kaare alla ära ning aktus võis alata. Avasõnad ütles gümnaasiumi direktor Tarmo Post.

“See õppeaasta oli Elva gümnaasiumi aasta,” märkis Tarmo Post. “Algas see kooli meeleoluka sünnipäevaga, miniteaduskool pälvis “Riiklikult tunnustatud teaduse populariseerija” tiitli, liitusime Alustavat Õpetajat toetava ja Eesti Kosmosekoolide võrgustikuga, käivitus moodulõpe ning õppeaasta lõpus jõudsime konkursil Aasta Kool 2019 finaalis kõrgele kolmandale kohale. Aga see pole veel kõik! Vabariigi presidendi ning haridus- ja teadusministri vastuvõtul peab parimate lõpetajate nimel kõne sellel aastal just Elva gümnaasiumi õpilane Birgit Puusepp. Soovin meile kõigile, et me kõik võiksime öelda: see oli minu aasta, sel aastal täitsin oma eesmärgid.”

Enne kiituste ja tunnustuste jagamist esitasid mudilaskoori lapsed laulu sellest, kuidas suveks jääb koolimaja kilkavaid õpilasi ootama – kõlas Riine Pajusaare “Laul tühjast koolimajast”.

Direktor Tarmo Post ja õppejuht Ele Vool jagasid nelja-viielistele õpilastele tänukirjad, kõik tublid poisid-tüdrukud pildistas üles arendus- ja huvijuht Heliise Riisaar. Kiituskirju aga jagati seekord hoopis sama päeva õhtul direktori vastuvõtul, kuhu olid kutsutud kõik viielised, olümpiaadidel häid tulemusi saavutanud ja 1.-3. klasside väga heade õpitulemustega õpilased.

Aktusel anti üle ka kooli õpilasstipendium, mille said 10. klassi õpilased Kertu Kasesalu, Merie Aasamäe, Merlina Pajuste, Andero Häelme, Triin Kask ja Älex-Sandra Piiroja ning 11. klassist Kristi Madi. Abiturientidest olid stipendiumisaajad Uku Lahtmets, Birgit Puusepp, Marietta Lokk ja Eliise Hendrikson.

Sel aastal andis kool välja ka Kooli Toetava lapsevanema tiitlid, preemiaks olid kinkekaardid peagi avatavasse Elva keeglisaali, kus mõnusalt pere seltsis aega veeta saab.

Kooli toetava lapsevanema tiitli pälvisid väga abivalmis ja toetav poistekoori asjaajaja ning laulupeol saatja rollis Külli Rebane, rahvatantsurühma poistele uued tantsupüksid õmmelnud Terje Lainoja ja mitmete õpilaste lemmikõpetaja Evelin Pihlak, kes oma vabast ajast on alati valmis korraldama õpilastele toredaid sportlikke üritusi.

Lisaks veel alati koolivälistel üritusel osalenud ning omavalmistatud helkuritest saadud tulu kooli sporditarvete ostuks panustanud Karin Pastarus, 1.a ja 4.a klassi üritusi toetanud Maris Järveoja ning väga hoolivad lapsevanemad Margus Malkus ja Monika Pallon, kes panid õla alla klassiüritustel, hoolitsedes mitte ainult enda lapse, vaid ka teiste heaolu eest.

Aktiivse klassi tunnustuse ja 50 eurose Elva keeglisaali kinkekaardi said 1.a ja 4.a klass, klassijuhatajaks Anneli Puusaag ning 2.b klass, klassijuhataja Külli Korol.

Õpetajad valisid ka Elva gümnaasiumi aasta koostööpartneri ja selle tiitli sai endale Elva Postipoiss, kes märkab ja kajastab positiivses võtmes kooli tegemisi.

Õpilaste ja lapsevanemate hääletusel valiti ka aasta tegu, milleks on Aasta Kool 2019 tiitlile kandideerimine ja sellel konkursil kõrge kolmanda koha saavutamine.

“Kooliaasta oli intensiivne ja täis erinevaid suursündmusi. Usun, et suutsime aasta jooksul koolile veelgi enam positiivset kuvandit luua ja näidata, et Elva gümnaasium on äärmiselt toimekas ja võimalusterohke kool!” tegi lõppenud õppeaastast kokkuvõtte Elva gümnaasiumi 7.-12. klasside arendus- ja noorsootöö juht Kätlin Tatar.

Õppeaasta lõpus on teada juba ka eeloleval sügisel Elva gümnaasiumi 10. klassis haridusteed jätkavate õpilaste hulk, üle aastate rekord – 50 õpilast, mis on koolipere jaoks vägagi rõõmustav tulemus.

Üleminekuklasside aktust jäädvustas 1.-6. klasside arendus-ja huvijuht Heliise Riisaar
Pildid leiab järgnevalt lingilt.