Elva kool kolme parema hulgas
12. juuni 2019Vaadatud 115 korda

Konkursi “Aasta kool” korraldasid Eesti hariduse ja kompetentsikeskus Innove ning Haridus- ja Teadusministeerium koostöös ERRiga teist aastat järjest. Tänavu “Aasta kool 2019” tiitlile konkureerinud 54 koolist valis žürii Elva gümnaasiumi kümne nominendi hulka. Nädal aega ETV portaalis Novaator kestnud hääletusel osales üle 10 000 inimese, žürii ja rahvahääletuse ühistulemusel kogus kõige enam punkte Viljandi gümnaasium, järgnesid Võru ja Elva gümnaasium.

Võidukarika üleandmisel tunnustas haridus- ja teadusminister Mailis Reps kõiki koole, kes konkursist osa võtsid.

“Sellel konkursil on tähelepanuväärne just õpilaste initsiatiiv oma kooli esile tõstmisel,” kommenteeris minister. “Õppida ja õpetada on hea siis, kui tuntakse, et kõik töötavad ühise eesmärgi nimel, kui õpetajad ja õpilased seisavad üksteise ja oma kooli eest. On hea meel näha, et Aasta Koolis see just niimoodi on. Riigieksamite tulemuste edetabelid ei kajasta kõige olulisemat – seda, kui õnnelikud on inimesed ühes või teises koolis, aga just koolirõõm on see, mida vajame rohkem.”

Ka Eesti kolme parema kooli hulka hääletatud Elva gümnaasiumis olid konkursil oma kooli tutvustamisel õpilased väga innukad ja ettevõtlikud ning ühise eesmärgi nimel on siin koolis koostöö õpetajatega puhas koolirõõm.

“Aasta kool 2019” konkursi ettevalmistamise ja sellel osalemise eest avaldas Elva gümnaasiumi direktor Tarmo Post kiitust õpilastele ja koolitöötajatele. Põhimeeskonnas lõid kaasa õpilased Rasmus-Maximus Raig, Uku Lahtmets, Erik Salk, Mattias Tofert, Oliver Lepik, Krister Toom, Joel Sula ning õpetajad Saskia Arik, Kalle Kõlli, Kätlin Tatar.

Oma panuse andsid veel õpilasesindus, 5.a ja 4.b klassi õpilased, 4./5. V õpilased, poistekoor, Kaisa Hanko, Marianne Tavits, Leanika Vattsar ning õpetajad Evelin Pihlak, Merike Allik, Pille Rebane, Kaja Kalmus ja Meelis Roosaar.

Konkursi “Aasta kool 2019” žüriisse kuulusid Eesti Õpilasesinduste Liidu esimees Marcus Ehasoo, Aivi Jürgenson haridus- ja teadusministeeriumist, Silvia Uus sihtasutusest Innove, Urmas Vaino ETVst ning möödunud aastal konkursi võitnud Tallinna 32. keskkooli abiturient ja muusik Inger Fridolin.

“Aasta kool” on üks kolmeteistkümnest kategooriast Aasta Õpetaja konkursil “Eestimaa õpib ja tänab”, et väärtustada lisaks üksikisikutele ka koole tervikuna. Loovkonkursi eesmärk on näidata kooli inspireerivas ja lõbusas võtmes – kool ei ole lihtsalt õppeasutus, vaid laste ja noorte kohtumispaik, kus lisaks õppetööle saab sisukalt ja toredalt aega veeta ning koostöös ja üksteist toetades ühiselt tegutseda.

Milvi Kapaun, Elva Postipoiss 8. juuni 2019