Loovtöö Elva Gümnaasiumi loovtöödes on indu ja kõrget lendu
03. juuni 2019Vaadatud 685 korda

Loovtöö
Autor: T.Post

27. mail toimus Elva Gümnaasiumi Puiestee tänava õppehoones 8. klasside loovtööde kaitsmine. Töid teostati nii üksi kui ka koostöös klassiõdede ja -vendadega. Kokku pääses kaitsmisele 50 põnevat õpilastööd ning neid esitleti samaaegselt kahes ruumis.

Väga professionaalseks ja metoodiliselt mitmekülgseks osutus 8C klassi õpilaste Krister Toomi ja Grete-Lysette Uuki loovtöö „Raadioruum 105- aastases Elva koolis”. Õpilased mitte ainult ei uurinud Elva kooliraadio ajalugu, nad renoveerisid oma kätega ka kooli raadioruumi. Elvast oli inspireeritud 8B klassi õpilase Merili Jürgensoni loovtöö „Interaktiivse kaardi koostamine Elva kümne hoone kohta, mida teatakse nende varasema kasutusotstarbe järgi”.

Edukaid loomingulisi katsetusi tegid Polina Khatkina-Lang (8B) ja Saskia Ehin (8B) - Polina tõlkis vene keelde ja illusteeris M. J. Eiseni muinasjutu „Kolm kuningatütart”. Saskia viis  oma sõpradele läbi fotosessiooni, mille tulemusena on valminud ehedad, loomulikud ja toredad portreed.

Tunnustust pälvis ka 8B poiste  Erik Mältoni, Ander Pavlovi ja Rasmus Jakobsoni töö „8.klassi geograafiat kokku võttev Kahooti kogumik”. Töö kaudu tõestati oma laialdasi teadmisi geograafiast ja oskust luua head Kahooti. 8B klassi õpilased Markus Andreas Tamm, Martin Elias Tamm ja Uku Moor viisid edukalt läbi  Elva kooli teemalise orienteerumisvõistluse, sidudes kokku ajaloolised teadmised ja füüsilise aktiivsuse. Loovtööde esitused olid energilised, julged ja sisukad.

Teises grupis paistis silma Leene Pärtel oma tööga "Tuletaelaga tule tegemine". Tehtud oli põhjalik eeltöö- uuriti puuseente liike ning seda, kuidas tuletaelast tulealustuse tegemine vanasti käis. Leene oli praktiliselt ka ise kogu protsessi läbi teinud ja tuletaelaga tule tegemist filminud.

Maria Zinatullina loovtöö "Digikunst ja maalikunst" käsitles digikunsti ja maalikunsti teoreetilist võrdlust ning praktilise osana oli Maria ka ise mõlemas stiilis töid teinud.

Otto Jaasi-Tamm "Söödava geoodi kasvatamine" oli põhjalik uurimus geoodide tekkest ning kujunemisest looduses. Otto oli ise kasvatanud söödava geoodi ja läbi viinud kolm katset.

Mikk Jaasi-Tamme töö "Mini skatepark" oli samuti tore loovtöö - Mikk oli ise ehitanud väikse skatepargi näpurula jaoks. Töö oli mahukas ja kirjalikku osa oli ilmestatud skeemide ning piltidega töö käigust.

8. klassis alustatu rajab suurepärase vundamendi - juba mõne aasta pärast, 11. klassis, tuleb kaitsta põhjalikum uurimistöö.

Loovtööde kaitsmiskomisjon soovib õpilastele veelgi kõrgemat lendu ning häid ideid edaspidisteks õpilasuurimusteks!

Boris Veizenen ja Kersti Pajor- loovtööde kaitsmiskomisjonide liikmed

Eve Saumets- Elva Gümnaasiumi 7.- 12. klasside õppejuht