Eripreemia võitsid Anne-Liisa Maasik, Marie Gloria Raal, Gretlin Aruoja ja Lenne Pekk Põhikooliõpilaste kõnevõistlus
19. mai 2019Vaadatud 44 korda

Autor: Mare Lillak

Tartu linna ja maakonna põhikooliõpilaste kõnevõistlus toimus 9. mail 2019. a Tartu Hansa Koolis. Võistlusel osales 12 neljaliikmelist võistkonda, teiste hulgas Elva gümnaasiumi õpilased Marie Gloria Raal ja Anne-Liisa Maasik 9.b klassist ning Lenne Pekk ja Gretlin Aruoja 9.c klassist.

Esimeses voorus esitas igast võistkonnast üks osavõtja kodus ette valmistatud kuni 5-minutilise kõne. Meie kooli esindas Lenne Pekk.

Teise vooru kõne teema loositi kohapeal. Kõne ettevalmistamiseks anti aega 30 minutit. Meie õpilased pidid rääkima piiride vajalikkusest. Kõne pidas Lenne.

Kõnedes hinnati teema tundmist, eemärgi selgust, kõne ülesehitust, esinemisoskust, esinemise mõjukust ja keele korrektsust.  Võistlejaid tunnustati meeskondlikult ja individuaalselt. Võistkondlikult anti välja kaks laureaaditiitlit ja kaks eripreemiat, millest üks kuulus meie kooli õpilastele.

Minu küsimusele, mida õppisid tütarlapsed sellelt ürituselt, vastasid nad, et väga huvitav oli kuulata teiste õpilaste kõnesid ja üllatas õpilasi saatnud õpetajatest kokku pandud  võistkonna etteaste. Suur katsumus oli valmistada kõne ette kohapeal, aga see tuli hästi välja ja võib endaga rahule jääda.

Kiidan Marie Gloriat, Anne-Liisat, Lennet ja Gretlinit hea tulemuse eest.

Mare Lillak