Maailma ilusaim tüdruk Vaadatud 135 korda

05. mai 2019

Maailma ilusaim tüdruk

Kõik Elva kooli 8. klasside õpilased vaatasid aprillikuus Lendteatri etendust “Maailma ilusaim tüdruk”. Lavale seadnud Kaisa Roover. Laval Siim Maaten.

“Maailma ilusaim tüdruk” on Kaisa Rooveri näidend, mis räägib, kuidas ühes kehvas  peres üles kasvanud tüdruk läheb halvale teele. Tegevus toimub baaris, mis asub maailma lõpus, lugu antakse edasi peategelase päevikute ja inimeste silmade läbi, kellega maailma ilusaim tüdruk Anne oma elu ajal kohtus. Anne, kes pidevalt nime vahetab, otsib kedagi, kes teda armastaks, kuid leiab ainult inimesi, kes teda ära kasutavad. Oma probleemid matab ta alkoholisse.

Ma ei oodanud, et näidend selline tuleb. Ootasin laval mitut näitlejat ja mingit armastuslugu etenduse pealkirja pärast. Sain näha aga hoopis midagi tavapärastest lugudest väljaspool olevat. Leidsin, et näitleja kehastab Anne loos olnud tegelasi väga huvitavana. Sai näha erinevaid suhtumisi, ja inimesed, keda näitleja Maaten kehastas, olid värvikad.

Etenduses tekkis usutav atmosfäär, mille lõid näitleja, lugu ise ja valgustus. Mulle väga meeldis valguse kasutus ja see, et etenduses mängis ainult üks inimene kõiki rolle. Muusika oli sobilik ja mõjuv, sobis vastava tegelasega. Ainuke asi, mis mulle etenduse puhul ei meeldinud, oli näidendi pikkus. Minu arvates see venis veidi.

Etendus oli omapärane ja erines sellest, mida ma olin varem näinud, oli täiesti uus kogemus. Näitleja töö oli väga hea, Siim Maaten nägi vaeva ja oli peale etendust nähtavalt väsinud. Tegelased loos olid esitatud veenvalt ja eristatavalt.

Üldiselt võin öelda, et etendus on igati vaatamist väärt ning arvan, et kooli otsus sellist ettevõtmist rahastada oli õige.

Lauri Velner, 8.a klass