2. kooliastme õpilased Õpilaste Teadusfestivalil 2. kooliastme õpilased Õpilaste Teadusfestivalil ERM-is
22. aprill 2019Vaadatud 260 korda

2. kooliastme õpilased Õpilaste Teadusfestivalil
Autor: Evelin Toom

4.-6. klasside loodushuvilised õpilased osalesid 16. aprillil Õpilaste Teadusfestivalil Tartus Eesti Rahva Muuseumis juba teist korda. Õpilaste teadusfestival on pidu kõikidele teadushuvilistele – lastele ja õpilastele, õpetajatele ja lastevanematele. Festival toimub kord aastas aprillikuus.

Festivalil oli õpilastel võimalik tutvuda paljude erinevate 1.-12. klasside õpilaste teadustöödega, kus sai vaadata erinevaid katseid ja kuulata plakatettekandeid, osaleda väga erinevates tegevus- ja töötubades, meisterdada endale midagi huvitavat, vaadata filmi, osaleda "Rakett 69" teadusteatris.

Lemmiktegevusteks oli valitud robootika ja taskulambi meisterdamise töötuba. Teadustöödega tutvudes saime teada, kuidas ehitada aheleraktsioonimasinat. Naaberkooli esitlusest saime teada, mis on järvepall ja kust teda leida võib ning kuidas endale kodustada.

Teise kooliastme õpilased olid seekord festivalil külalisteks koos 3.c klassi õpilastega ja hoidsid pöialt ka meie kooli väikestele 2.b klassi teadlastele. Kõik õpilased said sellelt õppekäigult enda jaoks uusi teadmisi ja praktilisi oskusi. Ka sel korral soovisime koguda uusi ideid töötubade ilmestamiseks meie kooli kevadiseks Miniteadusfestivaliks.

Robootika töötuba

Taskulambi meisterdamise töötuba