Elva Gümnaasium Alustame 10. klassi sisseastumisvestlustega
17. aprill 2019Vaadatud 345 korda

Elva Gümnaasium
Autor: Ragnar Vutt

9. klasside õpilastele on kätte jõudnud põnevad ajad - erinevates koolides on käimas sisseastumisvestlused 10. klassi. Elva Gümnaasiumis alustame vestlustega 24. aprillil.

Vastuvõtukomisjoni tööpäevad tõotavad tulla pikad ja tihedad, sest vestlustele on registreerunud üle 90 õpilase. Hea meel on tõdeda, et meie enda õpilaste hulgas on sellel aastal 53 söakat noort, kes sooviksid oma haridusteed jätkata just Elvas. Vestlustele on registreerunud õpilasi veel C.R. Jakobsoni nimelisest Torma Põhikoolist, Puhja Koolist, Puka ja Rõngu Keskkoolidest, Keeni Põhikoolist, Tartu Descartes`i Koolist, Nõo ja Valga Põhikoolidest, Saverna Põhikoolist, Jõhvi Põhikoolist, Avinurme Gümnaasiumist, Tartu Tamme Koolist, J. Liivi nimelisest Alatskivi Koolist ning Põlva ja Rannu koolidest.

Registreerimine näitab õpilaste esimese eelistusena suuremat huvi kodanikukaitse, reaal- ja loodusainete ning draama - humanitaari ja ka draama - soome keele moodulite vastu. Juhul kui esimene valik ei käivitu, on õpilased teise eelistusena märkinud sobivaks draama- humanitaarmooduli, reaal - mehhatroonika, draama - soome keele, Pärimus ja tänapäev - humanitaari ning võrdselt kodanikukaitse ja reaal - loodusainete moodulid.

Valikud on huvitavad, lõplikud tulemused selguvad siiski pärast vestlusi.

Vastavalt Elva Gümnaasiumi vastuvõtu korrale arvestame õpilaste kooli vastuvõtmisel kahe esimese trimestri keskmist hinnet ning vestluse tulemust. Vestlusele tulles palume kaasa võtta isikuttõendava dokumendi ning tunnistuse koopia, mis on koolis kinnitatud. Elva Gümnaasiumi õpilased ei pea tunnistust vestlusele kaasa võtma. Vastuvõetud õpilaste nimekiri pannakse kooli kodulehele hiljemalt 2. mail.

Julget pealehakkamist ning asjalikku vestlust!

Eve Saumets

Elva Gümnaasiumi 7.- 12. klasside õppejuht