Muusikakooli õpilased tõid koolikaaslastele toreda muusikaelamuse. Pildil puhkpilliõpetaja Karl Vakker ja Karl Kelt, klaveril Tuuli Vaher Meloodiad ja viisijupid tulevad aastatega lähemale
17. aprill 2019Vaadatud 363 korda

Autor: Heliise Riisaar

Elva gümnaasiumi igakevadisel muusikanädala “Lähemale muusikale” väikese juubeli puhul seati koolis üles püsinäitus siin õppinud muusikategelaste fotodega.

Milvi Kapaun, Elva Postipoiss 13. aprill 2019

Teisipäeval Elva gümnaasiumi Puiestee õppehoone kolmandal korrusel avatud väljapanek “Elvas on muusikat” oli muusikanädala eestvedaja Merike Alliku sõnul kingituseks koolile sellel juubelimaigusel sündmusel. Näituse juurde kuulub ka kogumik fotodel eksponeeritud tegelaste intervjuudega ning kogu ettevõtmine sai teoks 11. klassi õpilase Märt-Martin Jürisalu uurimustööna, mida juhendas õpetaja Merike Allik. Näitusel on kahekümne inimese fotod ja arvamusread, nende hulgas on õpetajaid, muusikuid, dirigente, lauljaid ning helitehnikuid, kõiki seob armastus muusika vastu.

“Palusime neil inimestel rääkida oma kujunemisest, oma praegustest tegemistest ja vastata küsimusele – mida tähendab tema jaoks muusika? Kindlasti ei ole näitusele valitud inimeste arv lõplik, püüame näitust edaspidi igal aastal täiendada,” lubas Merike Allik.

“Olin meeldivalt üllatunud õpetaja Merike Alliku ja tema õpilase koostööst näituse korraldamisel,” märkis muusikakooli direktor Tuuli Vaher. “Huvitav oli lugeda Elvast sirgunud muusikute mõtteid muusikast ning nii mõnigi näitusel eksponeeritu tekitas üllatusmomendi, kas siis oma Elva kooli tausta või muusikukarjääri osas.”

Esmaspäeval alanud muusikanädala esimeseks esinejaks oli ansambel Äge Brass kavaga “Muusika teeb ahvist inimese”. Õpetliku kontserdiga tutvustasid humoorikalt pillide arengut kiviajast tänapäevani Alari Piispea, Karl Laanekask ja Tanel Aavakivi.

Algkoolimaja õpilasperele tegid aga toreda kontserdi ja tutvustasid pille üksteist õpilast Elva muusikakoolist, toeks direktor Tuuli Vaher, õpetajad Karl Vakker, Pille-Riin Aland, Malle Valjala ja Tiit Veigel. Kontserti kuulama tulnud lapsed said proovida trompetile ja tromboonile hääle sisse puhumist ja rõõmsat elevust tekitas õpetaja Karl Vakkeri kaasa võetud “trompetilaps”.

“Enne pala esitamist küsiti kuulajatelt ka, et mis pilliga on tegu ning selgus, et õpilased tunnevad erinevaid pille suurepäraselt,” rääkis huvijuht Heliise Riisaar. “Ka kuulajad said proovida mõnest pillist hääle välja puhumist, kuid sellega said hakkama vähesed. Mitmel õpilasel tärkas huvi pillimängu vastu ning üks laps käis muusikakooli direktorilt veel üle küsimas, millal on muusikakooli sisseastumiskatsed.”

Teisipäeval olid muusikanädala külalisteks 2018. aasta klassikatähed Ingely Laiv oboel, Johannes Põlda viiulil ja Tanel-Eiko Novikov marimbal. Telesaaatest Klassikatähed ühise hingamise ja muusikalise tunnetuse saanud finalistid jätkavad nüüd triona ning esitasid tuntud klassikalise muusika palasid.

Kolmapäeval pandi õpilaste muusikateadmised proovile temaatilisel viktoriinil. Kahest osast koosnenud mälumängus tuli vastata kirjalikult muusikaajaloolistele, teoreetilistele ja muusikalist silmaringi puudutavatele küsimustele. Teine osa oli videopõhine, kus oli vaja ära arvata artistid, lugude pealkirjad ning kasuks tuli ka lisateadmised lauljate kohta.

Kolmes vanuserühmas toimunud viktoriinil oli 4.-6. klasside arvestuses parim 5.a klass koosseisus Kaur Hansen,Titus Martinov, Laur Henri Akkaja ja Annagreta Johanson (õp Meelis Roosaar). Ülekaalukalt võitsid 7.-9. klassidest õpetaja Merike Alliku õpilased Marleen Sule, Madli Saarela, Emily Malkus ja Marie Gloria Raal. Kõige vanemas rühmas, 10.-12. klasside osas sai esikoha 12. klass koosseisus Triin Tiimann, Marieta Lokk, Kaisa Hanko ja Eliise Hendrikson (õp Merike Allik).

Eriti tubli oli ka õpetajate võistkond koosseisus direktor Tarmo Post, Mare Lillak, Kristina Sabre ja Kätlin Tatar.

Neljapäeval oli kavas traditsiooniline muusika joonistamise päev ja seekord mängis taustamuusikat lõõtsapoiss Oliver Leppik, kes meeleoluka rahvamuusikaga elavdas ka teisipäevast näituse avamist. Muusikanädala lõpetas reede õhtul kultuurikeskuses toimunud Daniel Levi Bändi kontsert.

Muusikaõpetaja Merike Alliku suured abilised muusikanädalal olid Kätlin Tatar, Krister Toom, Tarmo Pent, Peeter Ritso. Õla pani alla ka direktor Tarmo Post ning 11. klassi õpilased Käthy Tuoppi ja Aelita-Andry Perk teevad muusikanädalast ka videokokkuvõtte.