Raamatusõbrad Rõngus Lasteraamatupäev Rõngus
11. aprill 2019Vaadatud 93 korda

Raamatusõbrad Rõngus
Autor: Anti Mehine

Rõngu raamatukogu korraldas eesti lastekirjandusele pühendatud ürituse, mis

jagunes kaheks osaks.

Veebruaris - märtsis toimusid Tartu maakonna koolides ja raamatukogudes 1. – 9. klassini neli loomingulist konkurssi. Võistlustulle astumiseks pidid osalejad joonistama pildi teemal “Vaade aknast”, kirjutama jutu oma lemmikraamatust või kirjutama vähemalt 8-realise luuletuse teemal “Ilu minu ümber”. Konkursile laekus üle 600 töö, millest suurima osa moodustasid kunstivõistluse tööd. Osalejaid hinnati kolmes vanuserühmas: 1.-3. klass; 4.-6. klass ja 7.-9. klass. Elva Gümnaasiumi esindasid 7.c klassi õpilased Jaana Sommermann ja Teele Tempel. Meie kirjutasime mõlemad oma lemmikraamatu kohta, milleks olid Reeli Reinause “Verikambi” ja Rick Riordani “Percy Jackson ja välguvaras”.

Teisipäeval, 2. aprillil toimus Rõngu rahvamajas XVIII Tartumaa lasteraamatupäeva puhul  autasustamine. Kogunesime Rõngu pillimuuseumi, kust liikusime edasi rahvamajja. Seal oli väike kontsert ja kohtumine kirjanik Kristina Ruderiga, kes elab ise Rõngus. Toimus ka viktoriin. Loositi segameeskonnad. Igasse võistkonda kuulus nii vanemaid, keskmisi kui ka kõige nooremaid õpilasi.  Küsimused olid nii Eesti lasteraamatute kui ka pillimuuseumi kohta. Olime mõlemad ühes tiimis. Peale viktoriini oli autasustamine, tänamine ja luuletuste lugemine. Juttude eest me auhinnalist kohta ei saanud, aga viktoriin õnnestus meie võistkonnal võita.

Pärast lugemispäeva üritust võttis Tartu Linnaraamatukogu töötaja ühendust meie kirjandusõpetajaga. Raamatukogutöötaja oli lugenud meie raamatute tutvustusi ja palus luba avaldada need tekstid leheküljel https://lugemissoovitus.wordpress.com/2019/. Teele raamatutuvustus on sellel aadressil juba avaldatud, Jaana oma ootab veel avaldamist.

Teele Tempel ja Jaana Sommermann 7.c klassist