Martin Kimmel Martin Kimmel - Psühholoog
02. aprill 2019Vaadatud 587 korda

Martin Kimmel
Autor: Jaanus Tikka

Olen pärit väikesest Tooma külast Jõgevamaalt, Endla looduskaitseala külje alt. Koolitee algas läheduses asuvast Vaimastvere Põhikoolist ja jätkus Nõo Reaalgümnaasiumis. Alates gümnaasiumi lõpust elan Tartus.

Psühholoogia juurde ei jõudnud ma kohe pärast gümnaasiumi lõppu. Huvi valdkonna vastu kasvas tasapisi. Järjest rohkem hakkasin mõtlema enda käitumisel ning mõtetele. Üha enam pakkusid huvi teiste inimeste valikute tagamaad. Ühel hetkel tundsin, et Youtube´ist psühholoogialoengute vaatamine ei ole enam piisav ja astusin Tartu Ülikooli psühholoogia erialale. Sellest hetkest alates on huvi ainult kasvanud. Omandasin Tartu Ülikoolis bakalaureusekraadi ja seejärel astusin magistrantuuri, kus õpingud hetkel kestavad. Teist aastat olen nõustaja MTÜ Lahendus.net´is, mis pakub internetipõhist nõustamisteenust. Samuti olen Tartu koolides üle aasta andnud loenguid vaimsest tervisest.

Minu eesmärgiks koolis on pakkuda õpilastele, samuti kõigile teistele kooliga seotud inimestele, toetust ning aidata neil enda probleeme lahendada. Lisaks soovin anda edasi, et psühholoogi juurde pöördumine on normaalne ja seda ei ole põhjust peljata. Minu poole pöördumine tähendab, et soovitakse enda jaoks midagi head teha. Soovitakse lahendada muresid ja tuua ellu selgust. Minu juurde võib pöörduda ükskõik millise murega. Minu tööks on aidata inimesel teha enda jaoks parim valik ja otsus.

Kui mõelda psühholoogiast pisut laiemalt, siis huvitab mind väga inimese enda võimalus oma elu muuta. Kindlasti on palju erinevaid tegureid, mis meie elusid mõjutavad ja paljusid neist me mõjutada ei saa. Siiski arvan ma, et me kipume alahindama meie enda kontrolli oma elu üle. See, kas me teeme seda tahtlikult või tahtmatult, on samuti väga põnev küsimus. Mulle meeldib idee, et alati saab valida, aga valikute eest tuleb ka vastutada.

Kuigi psühholoogia on minu jaoks väga paeluv, on mul ka teisi huvisid. Enim meeldib mulle aega veeta pereringis. Suurt rõõmu valmistab lihtsalt kodus olemine ja igapäevate toimetuste tegemine. Lapsele unejutu lugemine toob naeratuse näole. Pere kõrvalt jagub aega ka harrastusspordiks. Lisaks niisama hea enesetunde nimel liigutamisele mängin suvel rannavõrkpalli ja talvel korvpalli. Viimasega tegelesin varasemalt üsnagi tõsiselt ja püüan ka praegu ennast korvpallimaailmas toimuvaga kursis hoida.