Käsitöö ja kodunduse olümpiaad Vaadatud 159 korda

27. märts 2019

22. märtsil toimus Elva Gümnaasiumis käsitöö ja kodunduse vabariikliku olümpiaadi Tartumaa piirkonnavoor. Osavõtjaid oli 6-st koolist .

Käsitöös tuli õpilastel teha ka kodutöö teemal „Keskkonnateadlik nipiga käsitöö“, mis hõlmas nii teemakohase käsitööeseme kavandamist ja valmistamist kui  ka kirjalikku teoreetilist ülevaadet sellest. Kohapeal oli praktilise ülesande teemaks taaskasutus: osavõtjad pidid etteantud esemetest kavandama midagi uut kaunistades seda oma valitud käsitöötehnikas.

Kodunduse olümpiaadi teema oli „Bakterid ja seened köögis“. Osavõtjad pidid vastama teoreetilistele küsimustele ja ka praktiliselt toitu valmistama.

Meie koolist võttis olümpiaadist osa 3 õpilast, kes kõik esinesid väga tublilt: käsitöös sai Leene Pärtel (8d) 1. ja Eleonoora Korol (9b) 3. koha, kodunduses oli 3. Madli Saarela (8d).

Fotodel kahtepidi kantav kott