Miks valisin just Elva Gümnaasiumi?
26. märts 2019Vaadatud 1160 korda

Juba 8.  klassis, kui meie käest küsiti, mida me tahame teha peale põhikooli, teadsin ma vastust. Mina tahtsin minna Elva Gümnaasiumisse. Minu sõbrad arvasid, et ma tahan siia kooli tulla, sest see on mu kodule lähedal ja mul on siia mugav käia. See ei ole muidugi vale, aga mul on ka palju teisi põhjuseid. Kuna mina tulen Nõo Põhikoolist, olen harjunud, et koolis ei käi korraga väga palju õpilasi. Ka Elvas ei ole väga palju õpilasi. Mulle see meeldib, sest nii on kodusem tunne ja inimesed jäävad rohkem meelde. Nii tundub, nagu kõik su koolikaaslased on su sõbrad ja tuttavad.

Elva Gümnaasium on hubane kool, siin ei tunne ennast keegi väljajäetuna. Kui ma tulin oma esimesse tundi Elva Gümnaasiumis, ei teadnud ma veel kedagi ja ma kartsin, et nii see jääbki. Kuid minu üllatuseks oli mul juba peale esimest muusikatundi üks sõber ja peale teist tundi oli neid kokku juba kolm. Peale esimest kuud olin juba sõber peaaegu terve oma klassiga. Ma pole kunagi näinud nii palju sõbralikke ja armsaid inimesi ühes ruumis korraga. Lisaks oma klassikaaslastele saime me kõige armsama klassijuhataja, kes ei ole mitte ainult klassijuhataja, vaid on ka meie sõber.

Mina valisin kodanikukaitse, sest see oli teistest ainetest väga erinev. Ainuüksi tundide nimed pakkusid huvi ja ma ma teadsin kohe, et see moodul on minu jaoks õige. Ma ei jõudnud ära oodata esimest enesekaitse tundi ja ma ei pidanud ka selles pettuma. Ja ka ülejäänud tunnid ei olnud rasked, pigem huvitavad.

Elva Gümnaasium on Nõo Põhikoolist väga erinev. Seda ma just lootsingi, sest kui üheksa aastat on kõik samasugune, vajab inimene muutust. Ja siin on seda just parajalt. Ma ei tahtnud koolis käia suures linnas, aga samas Nõo oli minu jaoks liiga vaikne. Elva ei ole suurlinn, aga siin on ka väga palju võimalusi. Elva Gümnaasium on kõik, millest ma unistasin ja ma ei kahetse oma valikut kunagi.

Kerda Blank