Mina jään
14. märts 2019Vaadatud 1406 korda

Miks ma jään? Minul isiklikult on igas asjas omad kindlad põhimõtted. Esiteks, kes tahab õppida, saab seda teha ideaalselt ka Elvas. Kes ei taha, see ei õpi siin ega ka kusagil mujal.

Teiseks väärtustan ma aega. Elvas elades on kodust kooli viis minutit ja tagasi samuti viis minutit. Tartusse ja tagasi sõiduks kuluks aga juba ligikaudu kolm tundi. Olen tegev kooli õpilasesinduses, käin võrkpalli-, tennise-  ja jalgpallitrennis. Samuti käin kooli esindamas kergejõustikus. Mujale minnes peaksin valima ühe, võib-olla heal juhul kahe trenni vahel. See kõik on aeg!

Elva Gümnaasiumis on palju huvitavaid mooduleid (draamamoodul, humanitaarmoodul, c-keel, mehhatroonika, reaalmoodul, loodusainete moodul, kodanikukaitse alus- ja süvamoodul, pärimus ja tänapäev). Valikuid on seinast seina. Hetkel kaalun, kas valida kodanikukaitse alus- ja süvamoodul või reaal- ja draamamoodul.

Minul poleks suhtlemise ja kohanemisega ka teistes koolides probleeme, kuid kaalukausile jääb ikka Elva Gümnaasium. Tore kool, tasemel tuttavad õpetajad, trenni- ja koolikaaslased. Armastan tegeleda spordiga ja Elvas on selleks head võimalused. Meil on kolm jalgpalliplatsi, kaks tenniseväljakut, kolm rannavolleplatsi, korvpalliväljak, palju jooksu- ja rattaradasid ja kindlasti on neid spordialasi veel, mida ma ei nimetanud. Kohe hakatakse ehitama uut spordihoonet.

Meie koolist on sirgunud kuulsaid sportlasi, arste, kirjanikke, õpetajaid ja lauljaid.

Minu arvates on see ainult pluss. Igal juhul mina jään!

Autor: Heiki Vabrit (9.a)