Kooliõpilasest muusikaprodutsendiks
13. märts 2019Vaadatud 352 korda

Muusikatunni raames pidid õpilased disainima plaadi esikaane. “Miks teha ainult esikaas, salvestame ikka laulud ka peale!”, mõtlesime koos Marleen Sulega. Mõeldud, tehtud! Kontsulteerisime oma klassi lauljate ja instrumendimängijatega ning plaan hakkas ilmet võtma. Rääkisime ka oma plaanist õpetaja Merike Allikule, kes oli väga vaimustuses meie ideest. Kohe esimesel võimalusel alustasimegi salvestustega. Kõigepealt tuli valmistada lauludele fonogramm ning siis saime edasi liikuda vokaalide salvestamisega. Plaadile said lindistatud nii meie noorte heliloojate omaloomingud kui ka cover lood.
Salvestamist viisime läbi Elva Gümnaasiumi Puiestee õppehoones asuvas helistuudios Männimets. Kuna salvestamine on igati huvitav ja loominguline protsess, siis linti laulmine ja pilli mängimine toimus peaaegu, et igal vahetunnil ning isegi hiliste õhtutundideni välja. Esimese plaadi nimeks sai ühisel otsusel “EG 75. lennu kuldsed hitid”. Meile teadaolevalt oleme meie Elva Gümnaasiumis 75. lend, sellepärast saigi plaadi nimes kajastatud meie lennunumber. Plaati ei saanud mitte ainult muusikaõpetaja Merike, vaid ka kooli direktor, ning meile südamelähedased koolitöötajad.  Kuna muusikaprodutsendi töö oli meile kõigile uus ning avastamist palju, otsustasime välja anda oma plaadi igal aastal.

Plaadi autorite nimel - Krister  Toom ja Kertu- Liina Kaseorg