Elva Gümnaasium Intellektikal
20. veebruar 2019Vaadatud 234 korda

Intellektika eesmärk on pakkuda eri vanuserühmadest külastajatele võimalust tutvuda edasiõppimisvõimalustega gümnaasiumides ning kutse- ja kõrgkoolides, saada teavet kodu- ja välismaiste õppimis-, praktika- ja täiendkoolitusvõimaluste kohta ning jagada karjäärinõu. Koostöös eksponentidega loome sündmuse, kus saadakse vastused edasist haridusteed või karjäärivalikut puudutavatele küsimustele, et seeläbi kujundada juba teadlikumalt oma karjääri.Intellektika oli äärmiselt tore üritus, kus sai suhelda väga paljude erinevate inimestega ja sealjuures tutvustada meie kooli, Elva Gümnaasiumit. Tegevus toimus halli kahel poolel. Üks pool oli ülikoolidele ning sealt ei jäänud välja ka erakondade reklaam boksid. Teisel pool olid gümnaasiumid, kutsehariduskeskused, huviringid ning reklaam ka kohtadele, kus on võimalus sõpradega oma vaba aega veeta, näiteks nagu Escaperoom.

Algselt pidime tutvustama, vaid mooduleid kus me ise oleme (draama-loodus), ent vahepeal tuli ikkagi tutvustada ka teisi mooduleid, juhul kui inimene, kes pidi seda moodulit tutvustama, oli hõivatud. Tänu sellele õppisime ka ise rohkem teiste moodulite kohta.Seljas olid meil kõigil Elva Gümnaasiumi rohelised spordisärgid, mis lõid väga ühtse ja õdusa tunde. Erkroheline värv oli väga hea valik, kuna paistsime hästi silma.Üks väga tore asi mida me veel tegime oli purkide peitmine (nähtavasse kohta asetamine)  üle kogu maja. Purgi leidmisel tuli otsida üles Elva Gümnaasiumi boks ning seejärel saadi osa võtta loosist, ning nännina küpsist, lisaks kuulata huvitavat juttu Elvas õppimisvõimalustest ja moodulitest.
Inimesed intellektikal olid sõbralikud ning rõõmsameelsed, anti enamasti positiivset tagasisidet ja juttu, mida me rääkisime, kuulati huviga. Lisaks sai juurde uusi tutvusi ning sõpru. Õpilased ei heitunud mõttest tulla Elva Gümnaasiumisse õppima, pigem oldi õnnelikud, et neid siia õppima kutsuti. Tuli ette ka juhtumeid, kus inimesed polnud nii kuulamis altid, ent see meid ei heidutanud. Üllatuseks oli ka see, et kui keeruline on inimese vanust ainuüksi välimuse järgi tuvastada ning seetõttu juhtus väga tihti see, et potentsiaalse gümnasisti asemel juhtusime vestlema mõne juba gümnaasiumis, kutsekoolis või lausa ülikoolis käiva õpilase peale.Päev oli väga tore ja arendav ning möödus kiirelt ja põnevalt.

Älex-Sandra Piiroja ja Kertu Kasesalu 10. LD

Elva Gümnaasiumit esindanud Intellektika meeskond!