Tartumaa meistrivõistlused saalijalgpallis (6-9. klass) Saalijalgpalluritele pronksmedalid.
10. jaanuar 2019Vaadatud 201 korda

Tartumaa meistrivõistlused saalijalgpallis (6-9. klass)
Autor: Jürgen Kuresoo

Neljapäeval, 10. jaanuaril, algasid koolidevahelised Tartumaa meistrivõistlused saalijalgpallis!
Esimesel võistluspäeval olid võistlustules 6-9. klassi poisid ja tüdrukud.
Tüdrukute turniiril osales lisaks Elva Gümnaasiumile Laeva Põhikool ja Nõo Põhikool. Meie poistele pakkusid konkurentsi Ülenurme Gümnaasium, Võnnu Põhikool ja Ilmatsalu Põhikool.

Poiste turniir
Elva poisid alustasid turniiri väga uniselt ja jäid kiiresti Ilmatsalu vastu 2:0 kaotusseisu. Kosuti kiiresti ja peagi oli mänguseis viigisadamasse tüüritud. Kaitsvalt ja kontrarünnakuid oodanud Ilmatsalu suutis, aga viimasel minutil juhtohjad enda kätte võtta ja seisuga 3:2 mängu võita. Teises mängus alistati tulemusega 4:0 Võnnu. Meie väravate eest kandsid hoolt Jasper Reilson ja Kert Krillo. Alagrupi viimases mängus mindi vastamisi juba finaali koha taganud Ülenurme Gümnaasiumiga. Elva poistele oli enne mängu selge, et finaali saamiseks tuleb mäng kindlasti võita. Mäng oli väga võitluslik ja Ülenurme osav kaitsemäng Elvale palju väravavõimalusi ei andnud ja tulemuseks õiglane 0:0 viik. See tähendas seda, et finaali uks jäi suletuks sel korral ja tuli heidelda pronksmedalite nimel. Kolmanda koha mängus kohtuti taas Võnnuga ja ka sel korral jäid peale männilinna poisid tulemusega 2:1.
Väravad Mart Haamerilt ja Jasper Reilsonilt. Finaalmängus võitis penaltiseeria järel Ilmatsalu Põhikool Ülenurme Gümnaasiumit.
Elva Gümnaasiumi Koosseis: Mikk Markus Jänes (vv), Mart Haamer, Rasmus Jakobson, Kert Krillo, Jasper Reilson, Kaimer Fomkin, Jako-Martin Juhkam, Gregor Karelson, David Hakmann

Tüdrukute turniir
Esimeses alagrupimängus läksid kokku FC Elva mängijatest koosnevad Elva Gümnaasium ja Nõo Põhikool. Pisut kogenenumad Nõo tüdrukud suutsid Elva tüdrukutest tulemusega 3:1 üle olla.  See tähendas seda, et teises mängus on vaja kindlasti võita Laeva Põhikooli, et kindlustada endale finaalikoht. Mängus Laevaga näitasidki Elva tüdrukud ilusat jalgpalli, aga kahjuks ei suudetud mitmeid häid väravavõimalusi väravateks realiseerida. Hoopis Laeva suutis viimase minuti väravast mängu 1:0 võita ja sellega ka finaalikoha kindlustada. Elva tüdrukutele seega turniirilt pronksmedalid. Esikoha heitluses alistasid Nõo tüdrukud tulemusega 1:0 Laeva.
Elva Gümnaasiumi koosseis: Heidi Udeküll, Karolin Madisoo, Kelly Haasma, Eveliine Nahkur, Carolin Hunt, Kaisa Pastarus, Liis Suits.