7. gümnasistide tõlkevõistlus Elva Gümnaasiumis
07. jaanuar 2019Vaadatud 1170 korda

Ootame taas Elvasse gümnaasiuminoori, kes on mõne võõrkeele omandamisel jõudnud tasemele, mis lubab neil nautida selles keeles ka ilukirjanduse lugemist, ja kes tahaksid kätt proovida tõlkijana. See on võimalus proovile panna oma võõrkeeleoskus, emakeele väljendusvõimaluste valdamine ja kirjandusteksti mõistmine.

Võistlus toimub 21. veebruaril 2019 algusega kell 11.00 Elva Gümnaasiumi Puiestee 2 õppehoones.

Oodatud on kõik, kes on õppinud inglise, saksa, vene, prantsuse, soome või rootsi keelt. Vene keelt emakeelena kõnelejad tõlgivad ühe eesti autori proosateksti vene keelde.

Tööaega on 5 astronoomilist tundi.

Tõlgitavate tekstide pikkus on 800-1000 sõna.

Kõik tekstid on nüüdisaegsetelt proosaautoritelt.

Žürii liikmed on professionaalsed tõlkijad Kersti Unt, Terje Loogus, Aare Pilv, Anti Saar, Eva Velsker ja Igor Kotjuh. Nemad valivad tekstid, hindavad võistlustöid ja annavad võimaluste piires tagasisidet.

Tööd vormistatakse arvutil (arvutid on tööruumides olemas, võib kasutada ka oma sülearvutit).

Kasutada saab kõiki internetist leitavaid abivahendeid ning oma kaasavõetud sõnaraamatuid.

Kõigile osalejatele ja nende õpetajatele pakume sooja tervituskohvi/teed, koolilõunat ja vahepalasid.

Registreerimine on aadressil https://goo.gl/forms/OLKbLixY2Ds19LFC3

kuni 17. veebruarini 2019.

Võitjad selguvad 1. aprilliks 2019. Tulemused avaldatakse Elva Gümnaasiumi kodulehel, Õpetajate Lehes ja tõlkevõistluse Facebook’i-lehel. Auhinnad jõuavad omanikeni posti teel.

Täpsustavatele küsimustele vastab Lea Tooming: telefon 5229 770, e-post lea@elvag.edu.ee

Õpilastega kaasa tulevatel õpetajatel palume anda teada oma huvidest seoses Elva või Elva kooliga, et saaksime aidata seda päeva kõigil kasulikult sisustada.

Ootame uusi ja taaskohtumisi Elvas!