Jalgpallitantsu esitanud 4.d klassi poiste kava valiti kolme parema hulka. Kool pidas võimlemispidu
12. detsember 2018Vaadatud 679 korda

Jalgpallitantsu esitanud 4.d klassi poiste kava valiti kolme parema hulka.
Autor: Milvi Kapaun

Elva algkoolimaja aulas 11. detsembril toimunud traditsiooniline võimlemispidu oli seekord pühendatud kooli 105. aastapäevale. Osalejaid oli algklassidest abituuriumini, kokku esitati 21 võimlemiskava.

Milvi Kapaun, Elva Postipoiss 8. detsember 2018

Võimlemispidu oli taaskord väga meeleolukas, näha sai nii lihtsat esinemisrõõmu ja tegevuslusti kui ka keerulisemaid akrobaatilisi harjutusi, graatsilisi etteasteid ning läbimõeldud teemaga esinemiskavasid. Etteasteid hindasid õpetajad Margit Thomson, Eliisabet Serg, Katrin Lastik ja Pille Rebane ning 12. klassi õpilased Victoria Kors ja Agnes Pentsa.

„Näha esinejate silmis seda esinemislusti ja sära, vaat see on oluline ja meeldis kõige rohkem! Toredad olid ka humoorikalt lahendatud kavad, see annab alati palju juurde,” rääkis Pille Rebane.” Meil on peaaegu igas klassis võimekaid iluvõimlejaid, kes jagasid kavade tegemisel kindlasti näpunäiteid ja väga meeldiv oli näha nende osalemist koos klassikaaslastega mitte domineerivana ja oma meistriklassi demonstreerides. Professionaalselt esitatud Päikeselille rühma kava oli muidugi kõrgemast klassist, loodetavasti inspireerib teisigi järgnevateks võimlemispidudeks.”

Paremusjärjestust võimlemispeol ei selgitatud, žürii valis välja kolm heatasemelist ja meeleolukamat esitust, mis kantakse ette ka 13. detsembril 1.- 6. klasside jõulukontserdil. Hindajate valikul esinevad 3.c klassi tüdrukud kavaga „Tänavatants” (juhendaja õpilane Kärt Hanni) , 4.d klassi poisid etteastega „Football Dance” (Jürgen Kuresoo) ning võimlemisklubi Airi rühm Päikeselilled omaloomingulise kavaga „Kättemaksukontor”.

Kõik esinejad said tänukirja, kooli logoga õhupalli ja auhinnašokolaadi.

Kehalise kasvatuse õpetajad Jürgen Kuresoo ja Marek Pihlak tegid ikka nalja ka ning olid salvestanud videole kahepeale ühemehe võimlemise Jürgen Kuresoo ettekandes. Esialgu peo soojendusharjutustena ekraanil näitamiseks planeeritud humoorikas võimlemiskava tuli tehnilistel põhjustel ettekandele ürituse lõpus lõdvestusvõimlemisena. Pealtvaatajatele pakkus see palju rõõmsat elevust ning hakkajamad püüdsid ka kaasa võimelda.

Mõnusat esinemis- ja vaatamisrõõmu pakkunud sündmuse viisid läbi Elva gümnaasiumi kehalise kasvatuse õpetajad ning lõpetuseks

said suure tänuaplausi osaliseks kõik esinejad, korraldajad, žüriiliikmed ja publik kaasa arvatud.