Kaasav eelarve 2018 kogus kokku mitmeid erinevaid ideid.
21. november 2018Vaadatud 647 korda

6. C klassi idee

„6. klasside puhkeruum”
Tartu mnt 3 garderoobi kaminasaali. Kuna 6. klasside õpilased on Tartu mnt õppehoone kooli kõige vanemad õpilased, siis soovivad nad vahetundide ajal oma aega veeta vaiksemas kohas, omaealistega koos suheldes ja mängides või lihtsalt korrata/õppida järgmise õppeaine õppematerjali.

11. klassi õpilastel jätkus erinevaid ideid.
„Elva Gümnaasiumi helkurid-Elva Gümnaasium nähtavaks”

Meie mõtteks on teha Elva Gümnaasiumi logoga helkurid, mille iga meie kooli õpilane endale saaks. Helkureid ei ole kunagi liiga vähe või liiga palju. Helkuritega saame me tagada, et Elva Gümnaasiumi õpilased on pimedas valgustatud ja kaitstud õnnetuste eest.  See oleks väike, kuid turvaline ja südant soojendav kingitus kooli poolt meie armsatele õpilastele.

"Prügi sorteerimise prügikastid”

Prügi sorteerimine hetkel väga aktuaalne ja paljud õpetajad räägivad selle vajalikkusest, kuid koolis ei ole midagi, mis näitaks kuidas see käib ja julgustaks ise proovima. Kahju on vaadata kuidas ühte prügikasti läheb paber, banaanikoored ning ka joogipudelid. Meil küll on taarakast, kuid see on enamus ajast kadunud.  Prügi sorteerimise prügikastid- oleks eraldi avad komposti, pudelite, paberi ning papi jaoks. Inimesed peaksid ainult nii palju vaeva nägema, et visata prügi õigesse auku. Näiteks suurtes kaubanduskeskustes on sellised prügikastid.  Sellised prügikastid võiks olla igal korrusel, sest siis oleks rohkem silmale nähtav ning õpilased kasutaksid seda rohkem.

Rulapark Elva Gümnaasiumi kõrvale.”

Oleme tähele pannud, et koolis on palju noori kes tegelevad kas rulasõidu, tõukerattasõidu või trikirattasõiduga ja nende jaoks elvas on ainus professionaalne koht selle alaga tegelemiseks skatepark. Samuti sisustaks see nende vahetunde, oleks koridorides vähem paikseid ja istuvaid noori. Esialgu võiks soetada mingid algsemad rambid ja torud.

Kott-toolid, vastupidavamad kui eelmised.”
Vahepeal olid täitsa olemas kuid kadusid. Oleks hea lisand kas raamatukokku või pinksilaua juurde istumiseks. Saaks vaheldust muidu kõvadest koolipinkidest.

Veel esitasid oma idee 8.C klassi õpilased
Võimlemispallid klassidesse alternatiiviks tavapärastele toolidele”
Kasutaksime võimlemispalli klassides istumiseks ja puhkepausidel võimlemiseks!
Soovitav on kasutada palli tooli asemel mitu korda päevas paarkümmend minutit korraga.
Võimlemispallil istudes on keha keskmes asuvad lihaseid aktiveeritud.
Pallil olles hoiab inimene õiget rühti ja treenib samal ajal selja- ja kõhulihaseid.
Pallil istudes paraneb vereringe, surve seljadiskidele jaotub võrdselt ja aju saab paremini hapnikuga varustatud.
Püsib kõrge kontsentratsioonivõime – pareneb tähelepanu ja õppimisvõime.

9.A klass soovib, et hääl jõuaks igasse koolinurka.
Kooli raadiovõrgu väljaehitamine kõikidesse klassidesse!”
Hetkel puudub Puiestee koolimajas võimalus, et muusika (aga ka info) jõuaks kõikidesse klassidesse. Saadud raha eest planeerime osta 55 kõlarit (ehk kõikidesse klassidesse ja koridoridesse)