Mari-Liis Tosmin Intervjuu vilistlasega Mari-Liis Tosmin
07. november 2018Vaadatud 167 korda

Mari-Liis Tosmin

1. Millised on olnud olulisemad sündmused Sinu elus peale Elva kooli lõpetamist?

Peale Elvat asusin kohe edasi õppima Tartu Ülikooli klassiõpetajaks. Samuti sain peagi lapsevanemaks. Ehk siis päriselu hakkas täie tõsidusega kohe peale kooli peale. Ülikoolis kohtusin ka oma tulevase abikaasaga, kellest sai mulle kõige lähedasem inimene üldse. Peale õpingute lõppu asusime koos ka Elva kooli tööle.

2. Millega praegu tegeled: töö, pere, hobid ....?

Praegu töötan viiendat aastat Tera Peedu koolis. Olen inglise keele õpetaja ja aitan ka pisut laiemas plaanis kooli kujundamisele kaasa. Minu töö on paljuski ka minu hobi, sest loomupärane uudishimu sunnib pidevalt lugema, mõtlema ja tegutsema ning püüdma paremini ja huvitavamalt.

Peres kasvab 3 väga kallist last ja koer. Oleme abikaasaga mõlemad perekesksed ja veedame lastega palju aega koos. Vahest võtan natuke aega ka laulmiseks. Suvel meeldib mulle aga näpud mullas hoida.

3. Mis on esimene mõte kui kuuled sõnu - Elva Gümnaasium?

See on kool, kus ma 12 aastat õppisin ja peale ülikooli üsna mitu aastat ka töötasin.

4. Missugune õpilane Sa olid? Üks vahva juhtum kooliajast, meenutuseks õpetajatele ning teada saamiseks praegustele õpilastele ja õpetajatele.

Olin üsna tubli õpilane, sest tegin selle nimel tööd. Kõige toredam oli minu jaoks gümnaasiumi aeg. Sellele aitasid kindlasti kaasa head sõbrad ja erakordselt pühendunud õpetajad. Kõige rohkem mõjutas mind ilmselt klassijuhataja ja inglise keele õpetaja Reet Kotkas – tema kannatlikkus ja järjekindlus õpetamisel ning paras annus ekstsentrilisust oli väga teistmoodi.

Eredamalt on meeles ka Ülo Haljasorg, Hillar-Liius Keil ja Maie Laasmaa. Mäletan, et lõpuaktusel ütles õpetaja Laasmaa mulle, et mine ja õpi vene keele õpetajaks, ma hoian sulle seniks kohta. Vene keele õpetajat minust siiski ei saanud.

5. Kas on midagi, mis seob Sind praegu Elva Gümnaasiumiga?

Praegu jälgin koolis toimuvat distantsilt.

6. Mis on Su elus veel tegemata, mida teha tahaksid, kui aeg ja raha poleks takistuseks?

Ma arvan, et mõistlikkuse piires ei ole aeg ja raha kunagi takistuseks, kui soov on piisavalt suur. Küsimus on lihtsalt valikutes. Kõik, mida ma iganes teha tahan, selle ma tavaliselt ka teoks teen.

7. Üks unistus või soov seoses oma vana kooli - Elva Gümnaasiumiga.

Soovin, et Elva kool aitaks kujundada noori nii, et nad siit minnes usuksid, et neile on kõik teed valla. Seejuures oleks neil aga teadmine, et iga oma mõtte ja teoga mõjutavad nad ümbritsevat maailma ning on selle eest vastutavad.