Üheksandikud kaevandusmuuseumis 100-105-15
23. oktoober 2018Vaadatud 888 korda

Üheksandikud kaevandusmuuseumis
Autor: Kaja Kalmus

Ei olegi nii keeruline saada aru, mida need pealkirjas olevad numbrid tähendavad.

Õige. Eesti Vabariiki on olnud 100 aastat, 105 aastat on Elvas haridust jagatud. Aga 15? Viisteist aastat järjest on Elva põhikooli õpilased käinud Ida-Virumaal. Igal aastal midagi uut ja huvitavat ning midagi  ka traditsioonilist. Üks osa reisist ei erinenud sellelgi aastal eelmistest – ikka käisime kaevandusmuuseumis, sõitsime rongiga, uudistasime, kuidas maa-all töö käis, milliseid masinaid selleks kasutati. Sai käidud Saka mõisa pargis jalutamas, piilutud sisse kaevikutesse, nähtud erinevate ajastute kivimeid ja ka pankrannikut ning olla juhuslikult tunnistajateks Umsiedlungi mälestussamba avamisel. (Umsiedlungi mälestusmärk on pühendatud esimeste baltisakslaste ümberasujate laeva lahkumisele Tallinnast).

Ja mis kõige olulisem - tähtsate aastanumbrite kinnituseks istutasid meie noored kivihiide oma kooli tamme.  Loodetavasti läheb ta kasvama ja saab suureks ning tugevaks puuks sümboliseerides nii Elva kooli vägevust.

Tamme istutamine
Autor: Kaja Kalmus