Maakondlik Tähetargapäev Elva Gümnaasiumis Vaadatud 1048 korda

30. september 2018

Tähetargapäev Elvas

On tavapärane sügisilm. Väljas lõõtsub tugev tuul ja sajab uduvihma. Sellest hoolimata kogunesid 26. septembril Elva Gümnaasiumi Tartu mnt õppehoone ette 17 kolmeliikmelist Tartumaa 1. - 3. klassi õpilaste võistkonda. Sedakorda juba 11 korda, et osaleda Elva Gümnaasiumi algklassi õpetajate poolt korraldatud sportlikul nuputamisvõistlusel Tähetargapäev.

Rõõmsas tujus liigutakse ühise rongkäiguga Elva Linnastaadionile, kus tutvustatakse  võistlusmängu käiku. Kõlab signaal ruuporist ja nii see algab …

Männimets pakub varju tuule ja uduvihma eest. Metsa alla on üles seatud 9 võistluspunkti teemal “Rahvakalender”. Ülesannete edukaks lahendamiseks on tarvis teha koostööd võistkonna liikmete vahel. Lahendada tuleb ülesandeid, kus läheb tarvis teadmisi rahvakalendrist, tähelepanu ning loogikat.

Erinevates punktides oli võimalik vastata viktoriini küsimustele, teha kelgusõitu metsa all ja nuputada, kaaluda köögivilja ja arvutada kogustest pool, sest just nii palju pidi Tõnisepäeval toitu tagavaraks olema. Lihavõtte teemalises punktis tuli kokku panna munapuzzlesid, kus osade peal kirjas pühadega seonduv tekst. Mardi - kadripäeva ja jaanipäeva tähistavas punktis said lapsed liikuda mööda valikvastuseid. Kokku tuli panna ka jõululiitsõnade doomino. Karjalaskepäeva punktis oli vaja lugeda tähelepanelikult tööjuhendit ning tegutseda vastavalt sellele. Aastaringi võistluspunktis jaotasid lapsed rahvakalendri tähtpäevi aastaaegade juurde.

Võistluse lõppedes olid lapsed rõõmsad, et said looduses liikudes lahendada põnevaid ülesandeid. Kiidusõnu ülesannete ülesehituse kohta sai kuulda ka saatjatelt õpetajatelt, kes ülesannetest usinalt märkmeid tegid või foto salvestasid, et ka oma koolis lastega need läbi teha.

Võistluspäeva lõpuks selgusid tublimatest tublimad:

I koht Luunja KK II võistkond (Mugo Madisson, Mia Marta Võlli, Mirjam Kaldoja);

II koht Luunja KK I võistkond ( Kaspar Mutso, Indra Eller, Mildred Hiiemäe);

III koht Kõrveküla PK I võistkond (Gerda Kullamäe, Isabella Ploomipuu, Krislin Nikita Varek).

Täname kõiki osalejaid ja juhendajaid!