Noella-Madleen Pärn Intervjuu vilistlasega Noella-Madleen Pärn
22. juuli 2018Vaadatud 450 korda

Noella-Madleen Pärn

Millised on olnud olulisemad sündmused Sinu elus pärast Elva kooli lõpetamist?

Kindlasti edasi õppima minek. Esmalt Tartu Tervishoiu Kõrgkooli, kus õppisin ämmaemanduse eriala veidi üle aasta, kuid samal ajal paralleelselt  treeneritööd tehes mõistsin, et sport on see, mis mind tõeliselt huvitab. 2017. aastal astusin Tartu Ülikooli sporditeaduste ja füsioteraapia instituuti õppima kehalise kasvatuse ja spordi eriala.

Millega praegu tegeled: töö, pere, hobid ....?

Igapäevaselt elan ja õpin Tartus, kuhu sai hiljuti elukaaslasega soetatud ka päris oma kodu. Töötan kooli kõrvalt võimlemistreenerina Elvas ning uuest hooajast tõenäoliselt ka Tartus. Töö ja kooli kõrvalt leian aega ka hobideks. Mulle meeldib väga värskes õhus joosta, suvel leidub rohkem aega spordiklubides käimiseks. Kolm aastat olen tegelenud ka rahvatantsuga Tartu Ülikooli Rahvakunstiansamblis ning osalenud mitmetel tantsupidudel ja festivalidel. Lisaks armastan ma väga reisida. Korra või kaks aastas luban endale väikese puhkuse välismaal.

Mis on esimene mõte, kui kuuled sõnu - Elva Gümnaasium?

Esimene mõte on lapsepõlv. Olen Elvas õppinud esimesest klassist alates kuni gümnaasiumi lõpuni. Elva Gümnaasium on minu jaoks olnud alati toetav ja vastutulelik. Mõeldes oma sportlaskarjäärile, mil olin sunnitud tihti koolist puuduma, ei tekkinud mul sellega kunagi probleeme. Õpetajad olid väga abivalmid ja elasid minu tegemistele kaasa. Eks ma olin ka ise püüdlik ja kohusetundlik õpilane, kool ei jäänud kunagi unarusse.

Missugune õpilane Sa olid? Üks vahva juhtum kooliajast, meenutuseks õpetajatele ning teadasaamiseks praegustele õpilastele ja õpetajatele.

Õpilasena olin ma kohusetundlik ning pigem tagasihoidlik. Kodutööd olid alati tehtud ning tundidesse ei hilinenud. Olin õppimises hoolas, püüdes saada ainult parimaid hindeid. Kuni gümnaasiumi viimase klassini olin ma äärmiselt korralik ka kooliväliselt. 12. klassis saabus aga aeg, kus käisime pinginaabriga pea et igal nädalavahetusel Tartus peol. Võimalik, et see on asi, mida paljud koolikaaslased ja õpetajad ei osanud arvata.

Kas on midagi, mis seob Sind praegu Elva Gümnaasiumiga?

Treeneritöö toob mind siia igal nädalal. Enamik minu õpilasi on Elva Gümnaasiumi kasvandikud ning seega olen ma kooli tegemistega kursis. Hästi vahva on ka see, et põhikoolist on säilinud sõbrad, kellega me siiani tihedalt suhtleme ning ikka ja alati midagi Elva aegadest meenutame.

Mis on Su elus veel tegemata, mida tahaksid teha, kui aeg ja raha poleks takistuseks?

Minu üheks unistuseks on võtta aeg maha ja minna veidikeseks maailmat avastama. Esmalt aga tahaksin ülikooli lõpetada ning eks siis ole näha, mis elu toob.

Üks unistus või soov seoses oma vana kooli - Elva Gümnaasiumiga.

Minu soov oleks, et Elva Gümnaasium paistaks silma heade õpitulemuste ning sõbraliku ja kaasaegse keskkonna poolest, mis kutsuks noori siia õppima jääma.