Evelin Pihlak Intervjuu vilistlasega Evelin Pihlak
13. juuni 2018Vaadatud 872 korda

Evelin Pihlak

Millised on olnud olulisemad sündmused Sinu elus peale Elva kooli lõpetamist?

Peale Elva kooli lõpetamist õppisin Tartu Ülikoolis, töötasin kehalise kasvatuse õpetajana Tartu Kesklinna koolis ning olin judotreener. 2008 aasta sügisel asusin tööle Elva Gümnaasiumi kehalise kasvatuse õpetajana.

Millega praegu tegeled: töö, pere, hobid ....?

Olen Elva valla kogukonna aktiivne liige. Töötan Elva Gümnaasiumis kehalise kasvatuse õpetajana, spordiklubis Altia judotreenerina. Mul on armas perekond, kuhu kuuluvad abikaasa Marek toredad lapsed Jakob ning Laura-Liisa ning minu vahvad vanemad Heli ja Tõnu. Hobideks on aktiivne tervisesport, toimetamine oma kodus, aias ning kultuurisündmustest (teater,kino ja kontserdid) osavõtmine ja sõpruskonnaga mõnus aja veetmine. Armastan väga lugeda. Elva on maailma lahedaim elukoht - nagu väike muinasjutu linnake. Meil on järved, metsad ja kaunis loodus- ja seda on tegelikult hindamatult palju. Linnas jalutades tunneme ja teame oma inimesi, selline hubane ja soe tunne valdab mind. On selline hingeseisund, et nad on minu inimesed: lapsed koolist ja treeningutelt, sõbrad ning tuttavad, kogukonna liikmed ja paljud teised toredad persoonid. Kodumaja ümber elavad tegusad inimesed, kellega koos on tore toimetada. Tartu ja Otepää ümbrus rikastab meid veelgi.

Mis on esimene mõte kui kuuled sõnu - Elva Gümnaasium?

Minu kool! Minu esimene õpetaja Ave Kalmus on andnud mulle eluks palju kaasa, mida kõike on raske sõnadesse panna.

Missugune õpilane Sa olid? Üks vahva juhtum kooliajast, meenutuseks õpetajatele ning teada saamiseks praegustele õpilastele ja õpetajatele.

Olin keskmine õpilane, huvitusin kirjandusest, ajaloost ning spordist. Ükskord oli kehalise kasvatuse tunnis teemaks orienteerumine. Olime pinginaaber Rainaga tublid sportlased ning kaardile suurt pilku ei heinud ning Jahilasketiiru asemel jooksime suure hooga Hellenurme (8 km), kuhu siis õpetaja Helve Riisalu meid lõpuks autoga otsima sõitis.

Kas on midagi, mis seob Sind praegu Elva Gümnaasiumiga?

Töötan Elva Gümnaasiumis I ja II kooliastmes kehalise kasvatuse õpetajana. Samuti õpib Elva koolis minu tütar Laura-Liisa. Mulle läheb Elva kooli käekäik väga korda.

Mis on Su elus veel tegemata, mida teha tahaksid, kui aeg ja raha poleks takistuseks?

Reisida ja maailma avastada - mul õde Katrin elab Austraalias tahaksin talle perega külla sõita.

Üks unistus või soov seoses oma vana kooli - Elva Gümnaasiumiga.

Elvasse Spordihoone ja ujula ehitamine, mida oleme kaua oodanud. Seda ootab pikisilmi terve Elva kogukond