Tartumaa meistrid Jalgpallurid taas võidukad!
03. mai 2018Vaadatud 1837 korda

Tartumaa meistrid
Autor: Jürgen Kuresoo

Neljapäeval, 3.mail, toimusid Tartumaa meistrivõistlused jalgpallis 6-7. klassi poistele. Elva Nike Arenal toimunud võistlustest võtsid osa 5 võistkonda. Elva Gümnaasiumile pakkusid kõva konkurentsi Rõngu Keskkool, Ilmatsalu Põhikool ja kaks võistkonda Ülenurme Gümnaasiumist.

Turniirisüsteem oli selline,et esmalt mängisid kõik viis võistkonda omavahel läbi. Alagrupiturniiri kaks parimat võistkonda liikusid edasi finaalmängu ja kolmas, neljas koht selgitasid omavahelises mängus pronksmedalid.

Alagrupiturniir
Elva Gümnaasiumi poisid polnud esimeseks mänguks hästi valmis ja kesise mänguga teeniti kohe avamängust 0:1 kaotus Ülenurme I võistkonnalt. Edasi kulges Elva poiste jaoks turniir tõusvas joones. Napilt suudeti parem olla nii Ülenurme II võistkonnast kui ka Rõngust. Viimases alagrupimängus oli mängupilt juba oluliselt parem ja Ilmatsalu vastu võeti kindel 5:0 võit!
Sellest piisas,et võita alagrupiturniir ja tähendas seda,et finaalis kohtutakse Ülenurme I võistkonnaga, kellele alagrupiturniiril kaotati. Pronksmedalite mängus läksid vastamisi Rõngu Keskkool ja Ülenurme G. II võistkond. Viienda kohaga pidid leppima samuti tublilt mänginud Ilmatsalu Põhikooli poisid.

Kohamängud
3-4. koha mängus oli Rõngu Keskkool kindlalt parem Ülenurme II võistkonnast. Finaalmängus käis armutu võitlus kuni viimase sekundini. Elva Gümnaasium suutis küll Kert Krillo väravatest kohtumist 2:0 juhtima asuda,aga vastaste rünnakud olid ohtlikud ja Elval oli mitmel korral õnne, et vastased ei suutnud oma häid võimalusi realiseerida. Paaril korral päästis meid väravat kaitsnud Mikk Markus Jänes ja korra käis pall ka väravapostis. Rohkem väravaid mängus ei löödud ja võidukarikas kuulus taaskord Elva Gümnaasiumile.

Elva Gümnaasiumi koosseis:
Jako-Martin Juhkam 7C