Elva kooli vilistlane folklorist Mare Kõiva kohtumas emakeelepäeval meie õpilastega Osale koolipärimuse kogumise võistlusel
27. aprill 2018Vaadatud 371 korda

Emakeelenädalal kohtus vanemate klasside õpilastega meie kooli vilistlane folklorist Mare Kõiva. Ta kutsus õpilasi osalema koolipärimuse kogumise võistlusel. Kirjandusmuuseumi kodulehelt loeme: „See ettevõtmine on jätkuks 1992. ja 2007. aastal läbi viidud koolipärimuse kogumisaktsioonidele. Kuna vahepeal on peale kasvanud uus põlvkond noori, soovime oma kogusid taas täiendada ja kutsume kogumisel osalema 4.-12. klasside õpilasi (samuti kutsekoolide õpilasi) neljas vanuserühmas: 4.-5., 6.-7., 8.-9. ja 10.-12. klass. Kogumise aluseks on veebilehel www.folklore.ee/kp  leiduv küsitluskava.“

Mõned klassid on eesti keele tunni ajal küsimustele vastanud. Koolitund on liiga lühike selleks, et kõike meelde tuletada ja põhjalikult vastata. Võistluse korraldajad on sellele võimalusele mõelnud ja veebilehel on järgmine selgitus: „Juhul, kui ühe koolitunni jooksul ei jõuta kõike soovitut kirja panna, võib vastamist kodus jätkata. Selleks tuleb poolelioleva vormi lõpus vajutada siiski käsklust: Saada! Hiljem jätkamiseks tuleb avada veebivorm uuesti, kirjutada selle algusesse taas oma nimi, jätta eelmisel korral juba täidetud lahtrid tühjaks ja jätkata poolelijäänud kohast. Süsteem viib vastaja nime järgi poolikud ankeedid hiljem kokku.“

Kuna küsimustikule saab vastata kuni 24. maini 2018. aastal, siis võib-olla leidub mõni õpilane, kes tahab koolivaheajal oma mälestusi kirja panna, rahvaluulekogujaid aidata ja võimalusel ka auhindu võita.