Richard Siim Roos auhind veeviktoriinilt 5.b klassi õpilasele auhind veeviktoriinilt
16. aprill 2018Vaadatud 1783 korda

Richard Siim Roos auhind veeviktoriinilt
Autor: Evelin Toom

22. märtsil tähistati ÜRO eestvedamisel juba 25. korda rahvusvahelist veepäeva, mille eesmärk oli pöörata tähelepanu olulistele veeprobleemidele kogu maailmas. Sel aastal toodi esile looduspõhised lahendused veemajanduse probleemide lahendamiseks.

„Veepäevale pühendatud viktoriinil tuletame taas meelde, et vesi on üks olulisemaid loodusvarasid ning ilma veeta ei saaks olla ka elu. Meil on vedanud, sest puhast magevett on Eestis piisavalt ja seda eelkõige tänu klimaatilistele tingimustele ning meie väikesele elanike arvule. Küll aga peame mõtlema, kuidas hoida ja parandada meie veekogude seisundit ning kasutada looduspõhiseid lahendusi veemajanduse probleemidele ka linnades,“ lausus Mari Kala, Keskkonnaameti keskkonnahariduse spetsialist.

Veebipõhise viktoriini küsimused olid koostatud Keskkonnaameti 2014. aastal väljaantud veeteemalise õpimapi põhjal ja tulenesid erinevatest vee valdkondadest: põhja- ja pinnavesi, vesi kui elukeskkond, vee kasutamine, veekaitse korraldus, vee reostumine ning selle puhastamine.

Kõik küsimused olid valikvastustega ja valikus võis olla mitu õiget vastust. Seega tuli küsimustele vastamisel olla väga tähelepanelik, sest iga valesti valitud vastus andis ühe miinuspunkti. Kokku oli võimalik saada 62 punkti.

Kokku võttis viktoriinist osa 2146  5.–6. klassi õpilast 114 koolist. Elva Gümnaasiumist osalesid viktoriinil kõik 5. klassid ja 6.a klass loodusõpetuse tunni raames. Kõigi viktoriinis osalejate vahel loositi välja 40 veekindlat mobiilikotti. Elva Gümnaasiumist võitis auhinna 5.b klassi õpilane Richard Siim Roos.  Viktoriini tulemused: https://www.keskkonnaamet.ee/et/eesmargid-tegevused/keskkonnaharidus/veeviktoriin

Õpilasi juhendas õpetaja Evelin Toom

Diplom