Ester Tamm Intervjuu vilistlasega Ester Tamm
13. aprill 2018Vaadatud 2373 korda

Ester Tamm
Autor: Erakogu

1. Millised on olnud olulisemad sündmused Sinu elus peale Elva kooli lõpetamist?

Peale Gümnaasiumi lõpetamist asusin õppima Viljandi Kultuuriakadeemiasse, kuid elu tegi tol korral omad korrektuurid ja õpingud jäid pooleli. Paar aastat peale kooli lõppu sain hakkama oma oluliseima saavutusega minu elus- sündis tütar Laureen. Natuke aega edasi asusin elama Võrumaale ja nüüdseks olen leidnud, et Võru linn on minu jaoks see õige koht. Kohtusin noore talendi Rain Lantsoniga, kellega teeme neljandat aastat akustilist duot “Rain&Ester Muusika”. 4 aastat tagasi asutasin Võru linnas Just Tantsukooli Võru osakonna. Tänaseks päevaks olen astunud Tartu Ülikooli haridusteaduste osakonda, kus õpin kutseõpetaja erialal- see on minu jaoks väga oluline osa elus.

2. Millega praegu tegeled: töö, pere, hobid ....?

Praegusel hetkel on minu elu keskpunktis 5-aastane tütar ning käesoleva aasta augustikuus on mul au sõuda ka abieluranda. Töötan Just Tantsukooli Võru osakonnas juhataja ja õpetajana, Võru Lasteaias Okasroosike Muusika- ja liikumisõpetajana. Lisaprojektina osalen 2018 aasta Võrumaa Tantsupeo “Henge väega undsõn ilman” pealavastajana. Samuti osalen suvel, 2018 Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia Saaremaa suvekoolis lektorina. Lisaks “Rain & Ester Muusikale” tegutsen veel ka artisti nime all “Poppy”. Hobidena saan üles lugeda laulusõnade ja lastelaulude kirjutamise ja loomise, muusika, kitarrimängu ja tantsuloomise.

3. Mis on esimene mõte kui kuuled sõnu - Elva Gümnaasium?

Väga armsalt sooja vastuvõtuga koht. Täpselt minu jaoks! Õpetajad olid vahvad ja toetavad. Õpetaja Silvi oli meile nagu Ema hariduses :) Olen tänulik sellise võimaluse eest!

4. Missugune õpilane Sa olid? Üks vahva juhtum kooliajast, meenutuseks õpetajatele ning teada saamiseks praegustele õpilastele ja õpetajatele.

Ma püüdsin ikka olla eeskujulik, ma arvan, et elu lõpuni jääb mulle see meelde, kuidas ma õpetaja Silviga õhtuti peale tunde matemaatikat õppisin ja kuidas ta alati ütles, et ennem koju ei saa, kui asi tehtud ja selge- ja nii oligi. Ometi ei olnud mul selle vastu midagi, sest see kõik oli nii soe ja jllegi toetav. Mõnusad mälestused. Rääkimata muidugi nendest sõpradest, kes sealt eluteele kaasa sai võetud :)

5. Kas on midagi, mis seob Sind praegu Elva Gümnaasiumiga?

Praegusel hetkel seovad mind EGga õpetajad, ühelt poolt kolleegid, teiselt poolt elutarkuste andjad. Tänaval või mujal kohtudes vahetame ikka paar sõna ka :)

6. Mis on Su elus veel tegemata, mida teha tahaksid, kui aeg ja raha poleks takistuseks?

Oh, päris hea küsimus. Ma nii hooga ei teagi, pole sellele nii süvitsi mõelnud. Elan pigem päev korraga ja olen hetkes õnnelik :) Võiboola esimene asi, mis meenub on see, et tahaks välismaal ühe hariduse hankida- näiteks magister. Aga see on kindel, et Doktorikraadi ma soovin kindlasti saavutada :). Ah jaa, Ameerikasse tahan ka reisida, Grand Canyonisse ja kui kõrgemad jõud seda lubavad, siis sügisel ka see unistus täitub :)

7. Üks unistus või soov seoses oma vana kooli - Elva Gümnaasiumiga.

Suurim soov on jõuda ringiga sinna kooli tagasi, näiteks külalisõpetajana või statsionaarse õpetajana :)