Miks Elva?
12. aprill 2018Vaadatud 2306 korda

Minu lugu algab juba palju varem, nimelt 7.klassist, kui ma ühel päeval, nagu täiesti tavaline 13-aastane, ootamalult otsustasin, et mina tahan minna Elvasse kooli. Miks? Ma ei tea.

Juba järgmisel nädalal astusin sisse uuest kooliuksest. Esmamuljet ma detailsusteni ei mäleta, sest pabin oli mulle kui tüdrukule omaselt väga suur. Ometi mäletan väga abivalmit garderoobitädi, kes aitas väikesest koolist tulnud tüdrukul üles leida oma õige garderoobi, ning mõistvaid õpetajaid, kes arvestasid minu kui uue õpilasega ja olid väga vastutulelikud. Ka söök oli väga hea.

Põhikooli lõpuklassis, kui kõik uhkelt koolivahetuse plaane pidasid, teadsin mina, et jään lõpuni siia. Ma ei mõelnud kordagi, et äkki läheks ka, sest miks ma peaksin? Minu soov oli gümnaasiumisse minnes kindlasti astuda humanitaarsuunda - Elvas on humanitaarsuund. Igaüks jõuab nii palju ja nõnda kaugele kui palju ta ise pingutada viitsib. Justnimelt viitsib. Ja Elva Gümnaasiumis on selleks kõik võimalused olemas. Lisaks olen ma lootusetu unimüts - kooli on õpilaskorterist 15-minuti tee, see tähendab, ma saan kaua magada. Ma tahan tegeleda edasi enda hobidega - mu hobid on Elvas. Ma tahan enda sõprade ja perekonnaga palju koos olla - nad on Elvas. Ning mis kõige tähtsam: Elva linn ja kool olid juba nii minu, et äraminemine polnud minu valikus.

Ma olen kindel, et see oli parim otsus. Miks? Ma lihtsalt tean.

Triin Tiimann