Traffic Nädal täis muusikat

Traffic
Autor: Tiina Lauri

Muusikanädal “ Lähemale muusikale” 9

Jälle on üks muusikanädal läbi saanud. Mis siis seekord toimus?

Muusikanädal sai avatud näitusega “Arvo Pärt -Tuntud ja tundmatu” Tegemist on Eesti Teatri-ja Muusikamuuseumi rändnäitusega, mida saab Elva Gümnaasiumi raamatukogu lugemissaalis vaadata aprillikuu lõpuni.

Esmaspäeval külastas meie kooli puhkpilliansambel Brassical. Brassicali noorte vaskpuhkpillimängijate eesmärk on pakkuda publikule mitmekülgset humoorikat etendust. Kohapeal esitati säravaid seadeid tuntud hittidest, demonstreeriti virtuoosset pillimängu, vahvat lavalist liikumist ja isegi laulmist. Publik jäi igatahes väga rahule.

Teisipäev oli muusikaviktoriini. Esimest korda oli muusikanädala viktoriin Elva valla koolide vaheline. Lisaks Elva õpilastele tulid oma teadmisi proovile panema Konguta kool, Puhja kool ja Rõngu Keskkool. Muusikaviktoriin koosnes kahest osast. Esimeses osas näitasid kolmeliikmelised võistkonnad oma koolis õpitud muusikaalaseid teadmisi. Teises osas oli oluliseks lai silmaring. 4-6 klasside vanuserühmas sai I kohta Konguta kooli võistkond, koosseisus Anete Saadjärv, Annabel Raig, Emili Külaots. 7-9 klasside hulgas võitis Elva Gümnaasiumi võistkond Oliver Mõttus, Lenne Pekk ja Madli Saarela, Gümnaasiumi vanuserühmas võistlesid omavahel kolm Elva võistkonda ja tublimateks osutusid Gregory Hermet, Deivi Lomp ja Käthy Tuoppi. Viktoriinipäeva lõpetas pidulikult pärimusmuusikakontsert, kus esinesid Heino Elleri nimelise muusikakooli pärimusmuusika õpilased: Duo Regina Mänd ja Kert Krüsban (viiul ja lõõts) ning Marta Külaots ja Saara-Katri Laan, kes laulsid ja mängisid viiulit.

Kolmapäeval oli koolimaja täidetud poiste lauluga. Toimus maakonna poistekooride laulupäev, kus külalisdirigendiks oli Tallinna poistekoor Kalevi dirigent Kuldar Schüts. Dirigent õpetas poisse õigesti hingama ja häält tekitama, õigesti vokaale moodustama ja õpitud teadmisi kasutama Ü. Vinteri laulus “ Hoidkem vaid ühte”. Seda laulu tulebpoistel laulda aprilli lõpus Luunja poistekooride võistulaulmisel. Poisid said kiita ja lubasid anda endast kõik, et kohtuda Kuldar Schütsiga 2019. aasta laulupeol, kus dirigent on poistekooride üldjuhiks.

Neljapäev oli tantsu päralt. Vahetundides tantsisid meie oma kooli rahvatantsulapsed Pille Rebase juhtmisel, Tartu Tarbatu rahvatantsijad, kelle seas lõi tantsu matemaatikaõpetaja Johannes Must ja tekitas sellega koolis rõõmsat elevust. Tantsupäeva lõpetas tantsuklubi RN oma särtsakate tantsutüdrukute ja energiliste tantsudega. Juhendajateks Merit Täht ja Mari-Liis Kurvits.

Muusikanädala viimasesse päeva mahtus Põhja-Saksa rahvamuusika töötuba Tartu Saksa Kultuuriinstituudis. Õpilased viis üritusele õpetaja Tiiu Ruus. Muuusikanädala lõpetas uhkelt Elva Kultuurikeskuses ansambel Traffic. Kontsert oli siiras, väga positiivne ja täis mõnusat Eesti muusikat.

Muusikanädala galerii vaatamiseks vajuta siia.

Aitäh kõigile, kes toetasid muusikanädala tegemisi ja nendes kaasa lõid.

Muusikaõpetaja Merike Allik