Draamamoodul Elva Gümnaasiumi õppekavas
09. aprill 2018Vaadatud 1647 korda

Uuel õppeaastal käivitame Elva Gümnaasiumis draamamooduli. Soovitame selle mooduli valida õpilastel, kes on huvitatud teatrist ning kes soovivad end ka näitlemiskunstis praktiliselt proovile panna.  Draamamooduli osas teevad Elva Gümnaasiumiga koostööd Elva LendTeater ja komöödiateater Ruutu10. Aire Pajur, kes veab Elva LendTeatrit ning Martin Junna komöödiateatrist Ruutu10 on olnud koolile suureks abiks mooduli väljatöötamisel ja visandamisel. Mooduli sissejuhatava kursusega jätkab juba teist aastat seda ainet õpetav meie enda kooli õpetaja Kätlin Tatar.

Draamamoodulis on kokku kuue kursuse mahus õppeaineid. 10. klassis õpitakse sissejuhatust draamasse ning läbitakse õppeaine “Teater kui lugu”. Lisaks on plaanis kursus, mille raames õpetatakse teatrikujunduse põhitõdesid. Komöödiateatri Ruutu10 kaasabil saadakse paktilist teavet improteatri kohta. Draamamooduli “kroonijuveeliks” on aga kahe kursuse mahus läbi viidav õppeaine “Draamaõpetus”. Koostöös Elva LendTeatriga on plaanis draamamooduli valinud õpilastega lavale tuua ka üks teatritükk. Lavastuse loomisel on oluline kõigi draamahuviliste panus- vaja läheb kostümeerijaid, lavakujundajaid, näitlejaid, jumestuskunstnikke jne. Kindlasti saab õpilane selle mooduli läbimisel teatrist rohkem aimu ning loodetavasti tekitavad saadud teadmised ka edaspidi huvi teatrite igapäevaelu ja lavastuste vastu. Tore on, kui  mõni noor saaks nakatatud teatripisikuga nii, et seoks oma tuleviku hiljem teatriga. Ootame kõiki teatrivaldkonnast huvitatud noori Elva Gümnaasiumisse õppima!

Eve Saumets

Elva Gümnaasiumi 7.- 12. klasside õppejuht