Fotoseina ees poseerivad koos „Hõimude vahelise“ näitlejad ja autor (paremalt esimene). Elva teatrifestivalil esietendus gümnasisti kirjutatud näidend
02. aprill 2018Vaadatud 2107 korda

Autor: Karl Mattias

Neljapäeval, 22. märtsil toimus Elvas XII Mitteteatrite festival ning Tartus Kooliteatrite festival 2018, kus Karlova kooli 9.b klassi õpilased esitasid edukalt Elva Gümnaasiumi 11.klassi õpilase Leanika Vattsari kirjutatud näidendit.
Leanika Vattsari algupärase lühinäidendi „Hõimude vaheline“ tegelasteks on üks tavaline tüdruk ja valged ning mustad poolhundid.
Peaosa mängib Nora Tuisk, kes näidendi alguses saadetakse suvelaagrisse, kus selgub, et ta on valge poolhunt, lisaks veel ka nägija ehk hõimude vaheline. Elva žürii koosseisus Piret Kuub, Kristjan Lüüs ja Astrid Hallik andis Norale sisuka mängu eest kandva rolli preemia.
Näidendi autor ning kunstnik Leanika Vattsar sai originaalmaterjali preemia.
„Hõimude vahelise“ esietenduses mängisid kaasa veel Kätlin Kala, Saskia Kolberg, Ingritta Kontkar, Helo Laatspera, Mikk Martjak, Gabriel Merits, Andrea Orav, Mihkel Paloots, Aleksander Piirimees, Reio Puistaja ja Remi Raugme. Kõik õpivad Karlova kooli 9.b klassis.
Tartu Kooliteatrite festivali žürii koosseisus Merle Jääger, Lennart Peep, Anu Tonts, Timo Kikas, Urmas Vadi jagas samuti preemiaid.
„Hõimude vaheline“ sai kogu trupi sisuka mängu eest julge hundi preemia ning 1,5 tundi djembe pillide tasuta koolitust.
„Suur-suur aitäh lavastajale ja 9.b klassile. Väga meeldiv oli vaadata ning näha oli, et kõik õpilased andsid endast väga palju. Suur kummardus teie kõigi ees,“ ei olnud kiitusega kitsi ka „Hõimude vahelise“ noor autor Leanika Vattsar.