Elva I ja Elva II Kaksikvõit saalijalgpalli Tartumaa MV-lt
17. märts 2018Vaadatud 1508 korda

Elva I ja Elva II
Autor: Jürgen Kuresoo

Neljapäeval, 15.märtsil, toimus saalijalgpalli Tartumaa MV selle aasta viimane etapp. Järg oli jõudnud sel korral 4-5. klassi poisteni. Elva Gümnaasium pani välja kaks võistkonda ja mõlemad võistkonnad mängisid väga edukalt. Turniiri finaalis jagati omavahel kuld- ja hõbemedalid! See tänendas seda, et sel aastal jättis Elva Gümnaasium kõikides vanustes võidukarikad koju!  Elva võistkondadele pakkusid konkurentsi Nõo Põhikool, Luunja Keskkool ja Ilmatsalu Põhikool.

Elva Gümnaasium I
Alagrupiturniiril võideti kõik 4 mängu ja saavutati kindel esikoht. See tähandas seda,et poolfinaalis minnakse kokku alagrupis 4. koha saanud võistkonnaga. kelleks oli Nõo Põhikool. Mängu algus ei tõotanud head,sest Nõo asus kiiresti poolfinaali 1:0 juhtima. Elva poisid said,aga järjest paremini oma mängu käima ja võitsid lõpuks 5:2. Heas hoos oli Karl Vaht, kes lõi hat-tricki (3 väravat).
Finaal algas sarnaselt poolfinaalile. Elva II võistkonna vastu mängides jäädi kiiresti kaotusseisu. Sellest kosuti jällegi kiiresti ja sarnaselt poolfinaalile võeti Karl Vahi kübaratriki toel kindel 5:2 võit.
Koosseis:
Karl-Markus Raal (vv), Richard Siim Roos, Brandon Mikola Kaugesalu, Karl Vaht, Rasmus Roio, Markus Kraus, Henri Kruuse, Henry Kaasiku.

Elva Gümnaasium II
Alagrupiturniiril kaotati mängud Elva I ja Luunja vastu, võideti Nõod ja viigistati Ilmatsaluga. See tähendas seda, et koguti sama palju punkte kui Nõo Põhikool, aga löödud ja sisselastud väravate vahe oli Elva II võistkonnal natukene parem. Seega alagrupis 3. koht, mis tähendas,et poolfinaalvastaseks tuleb alagrupi 2.  koha võistkond Luunja Keskkool. Kui alagrupimängus suutis Luunja Elva II-st võitkonnast kindlalt üle olla,siis poolfinaal oli palju põnevam. Normaalajal ei suutnud kumbki võistkond oma paremust maksvusele panna ja finaalikoht tuli otsustada penaltite löömisega. Kahe penaltitõrjega hiilgas Elva II väravavaht Henry Malkus ja aitas sellega oma võistkonna Finaali, kus tuli vastu astuda aasta vanematele koolivendadele. Finaalis suudeti küll kiiresti juhtima minna ja mängu palju põnevust tuua, aga lõpuks vannuti siiski kindlalt 5:2 Elva I-le võistkonnale alla.
Koosseis:
Henry Malkus (vv), Tristan Mölder, Karel Pastarus, Kennet Maasik, Laur Henri Akkaja, Harold-Aron Kangur, Karlis Jakobson

Turniiri suurim väravakütt oli Karl Vaht (9 väravat)

Turniiri mängud ja statistika