Marju Villem EV 100 puhul tehti koolile tänuväärt kingitus
08. märts 2018Vaadatud 2711 korda

Marju Villem
Autor: Marieta Lokk

Tuntud Elva kunstnik Marju Villem kinkis Elva koolile Eesti Vabariigi juubeli puhul neli väärtuslikku maali , millel on kujutatud kooli ajaloos väga tähtsat rolli mänginud pedagoogid.

Maalidel on kujutatud legendaarset koolijuhti Arvo Mälbergi, õppealajuhatajat Ilme Muru, kooli almanahhidele aluse panijat Karl Muru ja tuntud õpetajat ning giidi Kalev Päidi.

Juubeliaktusel võttis annetuse vastu kooli direktor Tarmo Post ja lubas, et need portreed kaunistavad peagi meie koolimaja ja meenutavad praegustele õpilastele ja kooli töötajatele tükikest meie kooli ajalugu. Marju Villem on ka ise õppinud Elva Keskkoolis ja siirdus seejärel oma kunstnikuteed alustama. Tema maalid ehivad paljusid kodusid, näituseid ja muuseume. Tutvuda saab kunstniku töödega tema facebooki lehel.

Elva kool tänab Marju Villemit lahke annetuse eest!

Autor: Marieta Lokk