Riia Eesti Kooli direktor Urve Aivare ja reisi korraldaja Anneli Puusaag Külaskäik Riia Eesti Kooli ja Riia Eesti saatkonda
04. märts 2018Vaadatud 2536 korda

Riia Eesti Kooli direktor Urve Aivare ja reisi korraldaja Anneli Puusaag
Autor: P. Rebane

Kes me oleme?EV 100 raames külastasid I kooliastme õpetajad Riia Eesti Kooli ja Riia Eesti saatkonda. Riia Eesti Kool (põhikool) asub Läti pealinna vaikses linnaosas, kus õpib ligikaudu 200 õpilast ja neid õpetab 20 õpetajat. Kooli teeb eriliseks see, et siin õpitakse alates 1. klassist kolm tundi nädalas eesti keelt ning tähistatakse nii Läti kui ka Eesti tähtpäevi. Kakskeelselt muidugi. Lisaks sellele õpitakse koolis eesti rahvatantse ja -laule ning osaletakse tantsu- ja laulupidudel. Igal kevadel sõidetakse Eestisse ekskursioonile ja õpilastel on võimalus ka suvistes keelelaagrites osaleda. Väga põnev oli tutvuda kooli töö ja tegemistega.

Riia Eesti saatkond võttis meid vastu rõõmsalt ja koduselt. Meile tutvustati saatkonna tööd ja räägiti eestlaste elust Lätis ning Eesti ja Läti koostööst. Hea oli kuulda, et eesti keel on Läti tööturul väga nõutud oskus ning huvi eesti keele omandamiseks suur.

Riiat külastades ei saa loomulikult enne koju naasta, kui pole külastanud vanalinna ja "Laima" šokolaadimuuseumi. Viimases oli ka meie õpetajatel võimalik peale põnevat ekskursiooni  valmistada oma kätega šokolaadikomme.

Vanalinnas
Autor: U. Vessin