Keemiaolümpiaadi võitja Oliver Mõttus Esikoht jälle Oliver Mõttusele
29. jaanuar 2018Vaadatud 2708 korda

Keemiaolümpiaadi võitja Oliver Mõttus
Autor: Kaja Kalmus

27.jaanuaril toimus juba 65. korda Eesti koolinoorte keemiaolümpiaadi piirkonnavoor. Tänavune võistlus oli natuke erinev eelmistest aastatest.  9.-12. klasside komplektide kuues ülesanne oli raskem ning seda veel parandab ja hindab keemiaolümpiaadi žürii. Piirkondades parandati esimesed viis ülesannet ja piirkondlik paremusjärjestus moodustuski nende põhjal. Järjekordse olümpiaadide võidu üheksandate klasside arvestuses sai meie Oliver Mõttus. Suurepärase 6.koha saavutas Jaak Pärtel.

Tublilt võistlesid ka meie teised 9.klasside õpilased Saale Pärn, Kaur Karjus, Timmu Õunapuu, Hanna Paalmäe ja Reio Jaan Jürgen Ross (kõigi 9.klasside õpilaste juhendaja Kaja Kalmus).

Kaheksandate klasside arvestuses näitas paremaid keemiaalaseid teadmisi Kevin Siirak (7.koht, juhendaja Janno Mäeotsa), esikümnesse mahtusid ka Paul Mitt ja Jarmo Voitra (vastavalt 9. ja 10. koht, juhendaja Kaja Kalmus). Oma esimesel keemiaolümpiaadil võistlesid veel järgmised meie kooli õpilased: Kateriin Saar (8 A kl.), Romili Kiin (8 B kl.), Kristo-Marten Unne (8 B kl.), Kevin Kütt (8 A kl.), Gretlin Aruoja (8 C kl.) ja Anette Maser (8 B kl.) (juhendajaks 8 B klassi õpilastel Janno Mäeotsa ja 8 A ja 8 C klassi õpilastel Kaja Kalmus).

Gümnaasiumiastmes pakkus südikat konkurenti Nõo Reaalgümnaasiumi õpilastele meie 11 kl. õpilane Karina Kamenik.

Tänud kõigile.