Puuviljavulkaan 2. kooliastme loodussõprade ringi õpilased osalesid AHHAA projektis
29. jaanuar 2018Vaadatud 2073 korda

Puuviljavulkaan
Autor: Evelin Toom

Jaanuarikuu viimases loodussõprade ringitunnis osalesid 4.-6.klassi õpilased AHHAA projektis Ark of Inquiry raames kogumiku „Teadusboost ja punaseks“ õppepeatükkide testimisel. Meie valisime testimiseks kolm õppekaarti “Puuviljavulkaan”, “Laavalamp” ja “Hambapasta efekt”. Meie ülesandeks oli rühmas testida ja analüüsida õppekaartide sobivust rühmatöös. Laavalambi tegemine oli paljudele tuttav tegevus, katsetati vaid erinevaid toiduvärve ja laavalambi töö efekti. Puuviljavulkaani tegemine oli kõigile uus tegevus. Meie ringis valmis kolme erineva puuvilja -  apelsini, kiivi ja sidruni vulkaan. Kõige paremini töötas sidrunivulkaan tänu suurele happesisaldusele. Kolmas katse hambapastaga oli omamoodi põnev. Lapsed pidid valmistama erinevad lahused ja neid maitsma. Seejärel oli vaja pesta hambaid SLS-i sisladava ja SLS vaba hambapastaga ning eelnevalt valmistatud lahuseid uuesti maitsta ja võrrelda saadud tulemusi.

Suured tänud AHHAAle, kes meie ringile huvitavaid katseelamusi pakkus!

Puuviljavulkaan sidrunist

Hambapasta efekti lahuste proovimine