Uhiuute Nike jalgpallijalanõudega teevad tutvustTarmo Post, Kalle Paurson, Tiit Ustav ja Marek Pihlak Jõulukingitus pealinnast
21. detsember 2017Vaadatud 2906 korda

Autor: Milvi Kapaun

Elva gümnaasiumi vilistlane, LC Tallinn Kristiine Lions Klubi liige Kalle Paurson tõi kooli spordihuvilistele jõulukingiks Nike jalgpallisaapad.

Milvi Kapaun

Nelikümmend paari erinevas suuruses jalgpalliputsasid tõi ettevõtte Bauroc AS müügijuht Kalle Paurson Elva gümnaasiumi 14. detsembril. Kingitust olid vastu võtmas direktor Tarmo Post, Elva Lions klubi endine liige Tiit Ustav ja kehalise kasvatuse õpetaja Marek Pihlak. Paursoni sõnul saatsid Norra Lions klubid Eesti kolleegidele heategevuslikul eesmärgil jagamiseks 2000 paari jalgpallisaapaid ja endise Elva Lions klubi liikme ning kooli vilistlasena otsustas ta pakkuda abi Elva gümnaasiumi jalgpallihuvilistele lastele.

“Elvas ja ümbruskonnas on palju jalgpallihuvilisi lapsi, aga kõigil peredel pole majanduslikult võimalik lapsele vajalikku spordivarustust soetada. Seepärast loodame, et see kingitus on abiks just nendele lastele,” rääkis Kalle Paurson.

Kohalolnud uurisid uhiuusi mitmevärvilisi jalanõusid huvitatult, selgus, et need on sobilikud kasutamiseks nii kunstmuruväljakul kui ka tavalise murukattega jalgpallistaadionil. Paurson uuris ka jalgpalli mängimise võimaluste kohta Elva linnas ning tõdes rõõmuga, et siin on ka mõlemad väljakud olemas. Küsimusele, kuidas tal endal suhted jalgpalliga on, tuli vastuseks, et eelistab jalgpallimängule hoopis rahvatantsu.

“Ei ole eriti jalgpallipoiss olnud, kooliajal sai rohkem korvpalli mängitud,” rääkis Paurson. “Küll sain aga Elva koolist rahvatantsupisiku külge. Rahvatantsujuht oli Helbe Ots, ära sai käidud nii koolinoorte kui täiskasvanute tantsupidudel. Rahvatantsuga tegelen siiamaani, praegu tantsuansamblis Leigarid.”

Elva gümnaasiumi direktor Tarmo Post andis Kalle Paursonile üle ka tänukirja abi ja koostöö eest kooli spordivarustuse soetamisel.

“Kui koolil on ka tulevikus sporditarvete osas mõtteid, siis tasub meile rääkida. Aitame ikka hea meelega,” lubas Paurson.

“Iga väiksemgi toetus koolile spordivarustuse osas on teretulnud ja paneb kohe silmad särama. Ega spordivarustust ei ole koolis kunagi liiga palju. Alati on midagi puudu,” märkis Marek Pihlak.