Noortekonverents Kas "Lahe koolipäev" on päriselt ka lahe?
06. detsember 2017Vaadatud 400 korda

Noortekonverents "Lahe koolipäev"
Autor: Marieta Lokk

29. novemberil toimus Tallinnas Nordea kontserdimajas iga-aastane noortekonverents Lahe Koolipäev. Kokku osales üritusel ligi 1500 õpilast üle Eesti, kellest 24 olid Elva Gümnaasiumist. Päev algas varakult, kell 6.10 oli lumesajus väljasõit pealinna poole. Buss viis meid Balti jaama, kust reipal sammul suundusime rongkäiguga Nordea Kontserdimaja poole. Enne 10 jõudsime sihtpunkti ja unised näod muutusid elevaks. Registreerimislauast said kõik endale nimesildi, käepaela ja koti koos huvitava sisuga.

Selle aasta noortekonverentsi teemaks oli “Meie vabadus”, mis pööras tähelepanu, kuidas oma vabadusega ümber käia ja, millised võimalused meil selleks üldse on. Programm oli üles ehitatud kolmele vaatusele, kus lavale tulid tuntud Eesti inimesed. Kõikide esinejate vahel olid ka vaheesinejad, kelle seas olid näiteks teadusbuss, kus näidati, mis juhtub stressis ja magamata õpilasega. Kohal olid eri stiili tantsijad ja noored lauljad nagu näiteks noortebänd Arg Part.

Võimsa avapaugu pani üritusele NÖEP ehk Andres Kõpper, kes pani rahva kaasa laulma ning saalis ringi hüppama. Teisena tuli lavale geeniteadlane Riin Tamm, kes jagas palju positiivset energiat ning rääkis kui vähe tegelikult on teada inimestest. Esimese vaatuse viimane külaline oli Eesti parim naisettevõtja Kristel Kruustük, kes aitas meil mõista IT maailma ja jättis kõlama sõnumi, et ebaõnnestumised on need, mis viivad meid eduni.

Peale esimese vaatuse lõppu oli lõunapaus, kus pakuti imemaitsvat lasanjet, kuid võimalik oli ka taimetoiduga kõhtu täita. Lisaks oli käimas vabadusrännak, mille eesmärgiks oli külastada konverentsi iga partneri boksi ning koguda templeid. Kõige ligitõmbavamad tundusid olevat Estonian Business School, Telia ja Tallinna Tehnika Ülikool. Ilmselt köitsid nad noori oma fotojäädvustus võimalustega, millega noored hoogsalt kaasa läksid.

Teisele vaatusele pani alguse näitleja Tõnis Niinemets, kes rõhutas, kui tähtis on olla õnnelik, sest õnn teeb meid edukaks. Keskkonnateemal rääkis koolitaja ja kokk Kadri Kalle ning kultuuriteemadel valgustas meid Eesti parim meessaatejuht Joonas Hellerma.

Viimast vaatust alustas 2017. aasta laulupeo korraldaja ja dirigent Rasmus Puur, kes rääkis hetkes elamisest ning õpetas isegi dirigeerimist. Laval jutustas ka Eesti armastatud laulja Tanel Padar. Samuti toimus konkursi Hea Eeskuju nominentide õnnitlemine, kelle seas oli ka meie kooli 12. klassi õpilane Egert Silk. 2017. aasta Hea Eeskuju tiitli sai Valgamaa noor Kristo Jesse. Ilusa muusikalise lõpu andsid üritusele Laura Põldvere ja Ott Lepland. Laura saatis saali ka ilusa mõttetera:“Kui keegi ütleb sulle, et see pole võimalik, siis lihtsalt tee seda”.
Koduteel olid kõigi emotsioonid laes ning kui küsida, milline see päev, siis oli tuli vastuseks - See oli täiselamus, see oli LAHE. Mõnel meist oli see juba mitmes kord, kuid enamjaolt olime kõik siiski üritusel uued näod. Suuri ootusi polnud eriti kellelgi ning seega oldi üllatunud, et see nii võimsaks ning emotsioonirikkaks välja kujunes.

Üritust hinnati 8/10 ehk oli võimas, aga eks alati saab ju paremini.

Lemmikesinejaks öeldi üsna ükshäälselt Tõnis Niinemets, sest positiivsus justkui lendles saalis ning naljad panid kõik naerust rõkkama. Igalt esinejalt oli midagi õppida, kuid kõlama jäänud mõtted oli eelkõige, et teha tuleb seda, mis sulle meeldib ning jää alati iseendaks, olenemata sellest, mida teised arvavad.

Marieta Lokk (ÕE liige 11.klass)