Jaanus Remm koos tütrega Intervjuu vilistlasega Jaanus Remm

Jaanus Remm koos tütrega
Autor: Erakogu

Küsimused vilistlasele. Elu pärast EG-d
1. Millised on olnud olulisemad sündmused Sinu elus peale Elva kooli lõpetamist? Neid sündmusi on olnud päris palju. Kindlasti pere ja laste sünd, haridusteel edasijõudmine ja looming. Lõpetasin Elva põhikooli 1994. aastal ja esimene järgnev sündmus oli kahe meie klassi “kolmemehe” jõudmine Tartu Hugo Treffneri Gümnaasiumisse. Tol korral oli see enesekindlust ja  ettevõtmisjulgust hästi edasiaitav sündmus.
2. Millega praegu tegeled: töö, pere, hobid ....?
Tegelen looduse ja ühiskonna avastamisega, teaduse ja ettevõtlusega – olen Tartu Ülikoolis zooloogia vanemteadur ning arendan sellega seoses teaduspõhist ettevõtlust, et avastada uusi suundi ja lahendusi teaduse ja tehnoloogia arenguks. Niisiis olen oma tööd ja hobid kenasti ühendanud. Peres on neli last, viies on peagi sündimas. Laste üle on alati hea meel :)
3. Mis on esimene mõte kui kuuled sõnu - Elva Gümnaasium?
Lapsepõlv, noorus ja sõbrad, Elva männid ja päikseline päev.
4. Missugune õpilane Sa olid? Üks vahva juhtum kooliajast, meenutuseks õpetajatele ning
teada saamiseks praegustele õpilastele ja õpetajatele.
Olin uitpäine ja unistav koolipoiss. Hinded olid vist üsna keskpärased, võib olla väheke alla keskmise. Istusin tagumises pingis ja ega ma vist väga silma ei paistnud. Siiski alustasin Elva koolis koos klassivendadega oma muusikuteed, aula kohal pilliruumis
olid trummid ja kitarrid, mis meile näppu jäid. Olime tol korral enda teada kõvad hevimehed, aga huvijuht õpetas meile selgeks kantriloo “Kaugel kaugel, kus on minu kodu”. Selle loo lõpuks aktusel ka esitasime. Bändi nimi oli “Curse” (aga seda keegi teine
ei teadnud).
5. Kas on midagi, mis seob Sind praegu Elva Gümnaasiumiga?
Head mälestused ja õpitud tarkused.
6. Mis on Su elus veel tegemata, mida teha tahaksid, kui aeg ja raha poleks takistuseks?
Õpiks ja avastaks rohkem, kohtuks inimestega, et nendega koos midagi head teha.
7. Üks unistus või soov seoses oma vana kooli - Elva Gümnaasiumiga.
Elva koolil võiks olla observatoorium, tähetorn.
Jaanus Remm