Meie noored intellektuaalvõistlusel Minu esimene karikas
17. november 2017Vaadatud 541 korda

Meie noored intellektuaalvõistlusel
Autor: Kaja Kalmus

Nii ütles üks meie kooli õpilane, kui ta sai karika 17. novembril Tartu Aleksander Puškini Koolis toimunud intellektuaalvõistluselt.

Tegemist on traditsioonilise Tartu linna ja Tartumaa 9. klasside õpilastele mõeldud praktilise võistlusega, kus 5-liikmeline meeskond loositakse osavõtvate koolide õpilastest. Seega satub tiimi erinevatest koolidest noori, kes peavad hakkama lahendama viie õppeaine (keemia, füüsik, bioloogia, geograafia, inimeseõpetus) kohta esitatud küsimusi. Tähtis on koostöö, oskus jagada kaaslaste vahel ülesandeid, aktiivselt omavahel suhelda ja muidugi on olulised ka teadmised. Ülesannete lahendamiseks antakse aega ainult 20 minutit.

Mõelge, kas suudaksite ainult dünamomeetri abil leida kartuli tihedust, teha piltide järgi kindlaks inimeste emotsioone või väheste antud kemikaalidega valmistada erinevate värvidega sademeid. Kuid just selliste ja paljude teiste ülesannete lahendamist sellel aastal nõuti.

Väga põnevas ja tasavägises võistluses sai meie Hanna Paalmäe hõbedase (II koha) ja Oliver Mõttus pronksise (III koha) karika. Südikalt osalesid ka Jaak Pärtel, Timmu Õunapuu ja Kaur Karjus.

Suured tänud korraldajatele toreda ürituse ja külalislahkuse eest.

Uute võistlusteni!

Kaja Kalmus