Elva festivalil esinemas Kui juba teadust, siis ka teatrit
12. november 2017Vaadatud 449 korda

Elva festivalil esinemas
Autor: K.Kalmus

Viljandi Gümnaasiumis toimus 10.-11. novembril juba neljandat korda Eesti Koolide Teadusteatrite festival. Selle aasta festivali teemaks oli "Elu on ohtlik - elagu ohutus!" ehk kuidas teadus meid selles osas aitab või hoopis alt veab. Puutume ju iga päev kokku ohtlike olukordade ja ka vahenditega nii kodus, koolis, sportides, puhates, töötades ning ka iseenda sees.

Festivalil esitati 10 teaduslike selgitustega etendust bioloogia, füüsika kui ka keemia valdkonnast.

Lähtuvalt teemast oli ka meie etenduse aluseks muna kui üks esimesi elu vorme. Näitasime  erinevaid katseid munadega, loomulikult tehti pauku munaga ja ühtlasi valmis etenduse käigus ka munast korralik omlett.

Peale õpilaste teatrite tegemise saime piiluda päris teatri toimetustesse ja ruumidesse. Meid viidi Ugalasse, kus käisime kohtades, kuhu tavakülastaja ei pääse: näidati rekvisiitide kui ka kostüümide ladusid, jälgisime ettevalmistusi õhtuseks Ugala etenduseks.

Õhtu lõppes aga põneva tutvumismänguga, mis tekitas palju elevust, rõõmu ning osalejad said omavahel suhelda ja üksteisega tuttavaks.

Festivali teisel päeval oli kavas töötoad õpilastele ja juhendajatele. Räägiti erinevatest  tulekustutusvahenditest  ja näidati neid  ning reaalselt sai ka ise proovida põleva panni kustutamist.

Festivali üheks traditsiooniliseks osaks on segavõistkondade lühinäidendid, mis õpitakse selgeks ja kantakse kõigile ka ette. Sellel aastal oli palju tossu, pauku ja tuld, sest just kuivjääga ja vedela lämmastiku ning vesinikuga neid katseid tehtigi.

Festivali lõpetamisel tunnustatakse alati kõikki tegijaid ja jagatakse kiidusõnu. Meie teadusteatri naiskond (koosseisus Jane Mäesalu, vilistlased Eva-Lotta Unt ja Anete Aasmäe) sai tunnustuse parima lavastuse eest ning munade kasutamise eest kõige teaduslikumal moel.

Ootame juba uut festivali.

Kaja Kalmus