Eliize Romanova Intervjuu vilistlasega Eliize Romanova
19. oktoober 2017Vaadatud 3634 korda

Eliize Romanova
Autor: Erakogu

Millised on olnud olulisemad sündmused Sinu elus peale Elva kooli lõpetamist?

Kõige olulisem, mis peale kooli lõpetamist olnud, on laste saamine ja oma kodu loomine.

Millega praegu tegeled: töö, pere, hobid ....?

Praegu tegelen laste kasvatamisega, neid on mul kaks. Käin ka tööl. Hobideks on mul käsitöö, kokandus, aiandus, maja renoveerimine.

Mis on esimene mõte kui kuuled sõnu - Elva Gümnaasium?

Kui keegi ütleb Elva Gümnaasium, meenub mulle kohe monu enda kooliaeg. Ekskursioonid, üritused, klassikaaslased, sõbrad. Mõned inimesed, kellega kooli ajal tutvusin, on saanud väga suureks oskas minu elust.

Missugune õpilane Sa olid?

Õpilasena olin ma algklassides tubli, põhikoolis natuke mässumeelne ja hooletu kooli suhtes. Kindlasti mitte ei olnud ma rumal, küll aga tollel ajal lihtsalt laisk ja kõik muu tundis põnevam kui kool. 9. klassi lõpetasin ikkagi koos oma klassiga. Peale seda tuli väike aeg enese leidmiseks ja elu sihtide paika seadmiseks. Alustasin oma õppinguid Tartu Kutsehariduskeskuses, aga poole õppeaasta pealt sain aru, et see ei ole ikka minu jaoks. Tulin tagasi Elva Gümnaasiumisse kaugõppe osakonda. Seal õppimine mingi hetk venis ja lõpetasin 12. klassi kaks aastat hiljem kui oleksin pidanud. Aga keskkooli lõpuklassis olin ma õnnelik ema. Lõpuklassis käisin koos lapsega ja lõpetasin üle keskmise heade hinnetega.

Mis seob mind EGga?

Esiteks alustas sellel sügisel minu esimene laps kooliteed ja teiseks töötan ma EG kooli sööklas.

Mis on Su elus veel tegemata, mida teha tahaksid, kui aeg ja raha poleks takistuseks?

Minu elus on veel palju tegemata, pürgin kõige poole tasa ja targu. Nagu vanasõnagi ütleb:" Tasa sõuad kaugele jõuad". Kui aega rohkem oleks, läheksin õppima. Hetkel on laste haridustee tähtsam. Kui nad mõlemad on sellega alustanud ja koolirütmi ilusti sisse saanud, saan ka mina uuesti kooliteed alustada.

Üks unistus või soov seoses oma vana kooli - Elva Gümnaasiumiga.

Soovin, et EG ikka edasi areneks ja pakuks lastele veelgi paremat hariduse omandamist. Soovin, et koolipere oleks ikka nii tore ja toetav nagu oma kooli ajast mäletan.